Rukometašice Podravke Vegete su odigrale 7.kolo 1.HRL za žene u Bjelovaru te u dvorani Srednje škole upisale pobjedu rezultatom 18:29, poluvrijeme 12:16.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično napeto u prvom dijelu pa je do sredine prvog dijela igra bila gol za gol. Od 15. minute i neriješenog rezultata 8:8, Podravka Vegeta se krenula odvajati te je kontrola rezultata bila u rukama koprivničkih rukometašica. Na odmor odlaze uz prednost od četiri pogotka i rezultat 12:16.

U drugom poluvremenu prilično su dobro odgovorile na obrambene zadatke odabranice Željka Babića te su u sedam minuta drugog dijela uduplale vodstvo koje su nastavile povećavati i u nastavku današnjeg susreta. Bjelovarčanke više nisu mogle puno napraviti jer je 12 minuta prije kraja Podravka Vegeta već bila na +10, rezultat je bio 15:25. U tom tempu su naše djevojke ostale i do kraja utakmice te na kraju uvjerljivo slavile 18:29.

U redovima podravkašica danas su najefikasnije Šimara s osam pogodaka i Barišić sa šest, a sjajna je bila i vratarka Tucaković koja je danas imala 63% obrana.

Znali smo kad smo dolazili tu da domaćin može biti nezgodan što je pokazalo i prvo poluvrijeme. Imali smo problema u obrambenom dijelu no u poluvremenu smo se dogovorili da ćemo podići agresivnost, pokretljivost u obrani što se na kraju i pokazalo i možemo biti zadovoljni tim drugim poluvremenom. Čestitao bih našim curama na pobjedi, na nova dva boda, a mi se sada nastavljamo spremati za naš europski ogled u Poljskoj – rekao je trener Željko Babić. 

Foto: Ivan Brkić

Utakmica nije počela najbolje, ali stisnuli smo zube u nastavku bili malo više koncentrirani i dale smo sve od sebe te bi čestitala curama i stručnom stožeru, a sada se okrećemo Europi i nadamo se najboljem rezultatu – rekla je Antonia Tucaković koja je danas upisala čak 12 obrana. 

Antonia je iskoristila priliku i da pozove navijače na još jednu međunarodnu pripremnu utakmicu sa Siofokom koja će se u ponedjeljak igrati u Kalinovcu s početkom u 18.00 sati.

Pozivam sve navijače i ljubitelje rukometa da nam dođu u što većem broju i da nas podrže i navijaju – rekla je Antonia Tucaković. 

Ta će utakmica u ponedjeljak ujedno biti i posljednja proba naših rukometašica uoči prve kvalifikacijske utakmice 3. pretkola Europske lige, a koja će se 4.prosinca, u nedjelju igrati u poljskom Lubinu s početkom u 18.00 sati.

Bjelovar:Sofić,Pokopac(10); Nikšić, Madžarević, Jelenović 3, Oremović, Paštar 3, Mikulić 2, Gavrić 1, Pokopac 1, Gašparović 1, Vukojević 1, Ivanda 2, Pifar 1, Ana Maria Gavrić 3. Trener: Dario Obran.

Podravka Vegeta; Bešen, Tucaković (12); Zadravec 2, Turk, Vuković 1, Stelmakh, Popović, Guskić 3, Strugar, Kalaus L. 4, Šenvald 1, Kalaus D. 2, Mrđen 2,, Barišić 6(4), Šimara 8. Trener: Željko Babić

Foto: Ivan Brkić