Trešnjevka - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskPodravka Vegeta na gostovanju u Zagrebu u 10. kolu 1. HRL za žene svladala je Trešnjevku 20:34 (10:17) u igri u kojoj nije bilo dileme tko će upisati dva boda. To je nagovijestio početak i 5:0 za gošće.

Naime, u 7. minuti već je bilo 5:0 za Podravku Vegetu, bilo bi i 6:0, ali je Andrijašević obranila sedmerac Marijete Vidak, drugi, prvi je Vidak zabila. Prvi gol domaće su zabile u 10. minuti, drugi u 11-oj. Trener Mrđen promijenio je izvođačicu sedmerca u 11. minuti, pa je Nemaškalo zabila za 1:6.

Trešnjevka - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskDo polovice poluvremena bilo je 4:9, uz 4(1) gola Vidak, dva Nemaškalo, tri obrane Jukić. Do 22. minute vodstvo gošći bilo je i dalje pet golova razlike uz već pet obrana Jukić i golove Krsnik, Milošević i Nemaškalo po 2, Vidak 4 i Pavlivić 1. No, u iduće dvije minute Trešnjevka je smanjila na 8:11, s pet golova iz igre i tri iz semderaca. Nije Podravka stala, Milošević je svojim trećim golom povisila na 8:12, a Krsnik, također, trećim na 8:13. Andrijašević je imala 5 od 18 obrana dotad, u koju ubrajamo i obranjeni zicer u 26. minuti. Na drugoj strani Jukić je obranila 6 od 13.

Do kraja poluvremena još su zabile Milošević 2 (šut 5 od 5), Nemaškalo i Debelić po 1, Trešnjevka dva gola, pa je poluvrijeme završilo vodstvom Podravke Vegete 10:17. Igračicama obje ekipe nije upisana ni jedna asistencija, Trešnjevka 6, Podravka Vegeta 3 tehničke greške.

Drugo poluvrijeme počelo je dobro za Koprivničanke, Milošević je podigla na 10:18, Jukić obranila loptu, ali je Smiljanić svojim trećim golom smanjila na 11:18. Krnik je u 34. minuti zabila je svoj peti za 11:19, a Milošević već šesti za 11:20. Priključile su se i mlađe snage, pa je Karlovčan u 39. minuti povisila na 11:21. Nemaškalo je petim i šestim (od osam pokušaja) svojim golovima podigla na 11:23. Razlika se povećavala i 20 minuta prije kraja bilo je jasno na koju stranu ide ”vaga i prevaga”.

Pavlović i Karlovčan još po dva gola, Nemaškalo, I. Mrđen,Milošević (7-mi gol!) i Krsnik, uz ukupno 12/25 obrana Jukić, donijeli su pet minuta prije kraja vodstvo 16:31. Pred kraj utakmice gol je zabila i Gugić, Karlovčan poboljšala statistiku na 4/4, Ivona Mrđen zabila još jedan i uz poneki gol Trešnjevke u zadnje dvije minute na obje strane palo je ukupno šest golova i završilo s 34:20.

Iduće subote Podravka Vegeta domaćin je ekipi Dugo Selo 55.

UTAKMICA 10. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 20:34 (11:7)

ZAGREB – Sportska dvorana Trešnjevka Kutija šibica. Gledatelja: 100. Suci: Goran Cupek i obert Kožuhar (obojica Garešnica). Nadzornik HRS-a: Dražen Bajt (Dugo Selo).

TREŠNJEVKA: Andrijašević (5+1), Brkljačić (0+0); Pašalić, Miletić, Smiljanić 4, Šimara 2, Lesac, Toth 6(2), Čerepinko, Lukšić, Magenreuter 1, Vagner 2, Oremović, Dičak 5(1). TRENER: Miran Ognjenović.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (13+0), Hajduk (-+0); Zadravec, Dežić, Karlovčan 4, Krsnik 5, Milošević 7, Nemaškalo 7(2), I. Mrđen 2, Vidak 4(1), Pavlović 3, Gugić 1, Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Trešnjevka 5(5), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Trešnjevka 6 minute (Šimara, Toth, Dičak), Podravka Vegeta 12 minuta (Pavlović i Milošević 2+2, Debelić, I. Mrđen).Trešnjevka PoTrešnjevka - Podravka Vegeta // Foto Ljerka Vreskdravka Vegeta 3