Djevojčice Podravke 4 su u nedjelju odigrale dvije utakmice Lige za prvaka MŽRL za djevojčice ”A” rođene 2006. / 2007. godište u svojoj dvorani Gimnazije Fran Galović Koprivnica. Protivnice su im bile djevojčice ŽRK Trnina iz Križa i RK Sesvete Agroproteinka iz Sesveta.

Prvu utakmicu Podravine djevojčice igraju protiv ŽRK Trnina i pobjeđuju rezultatom 24 : 17 (14 : 9). Prvih desetak minuta igra se gol za gol do rezultata 7 : 7, nakon čega domaće djevojčice polako prelaze u vodstvo od dva gola 9 : 7, da bi tu prednost povećavale do konačnog rezultata prvog poluvremena 14 : 9 . Koprivničanke ostvarenu prednost održavaju i tijekom drugog poluvremena, povećavaju ju na 19 : 11 te ostvaruju pobjedu s 24 : 17.

Odmah nakon utakmice s Trninom, uslijedila je utakmica sa Sesvetama, koja je napeta kao i svaka do sada odigrana s tim protivnikom. Do petnaeste minute igra se gol za gol, no pri rezultatu 8 : 7 domaće igračice popuštaju u obrani i dozvoljavaju Sesvečankama postizanje dva gola u nizu i da odu na odmor s tri gola prednosti (10 :7). Nakon odmora, Podravkine djevojčice kreću odlično u drugi dio utakmice i postižu četiri gola za redom te dolaze u vodstvo 11 : 10. Od 26. do 32. minute utakmice rade tri nepotrebna isključenja, što Sesvečanke koriste i dolaze u minimalno vodstvo 15 : 14. Podravkine djevojčice uspijevaju doći do izjednačenja 15 : 15, ali tada bacaju šest lopti u ruke protivnicama, koje to koriste i odlaze u vodstvo rezultatom 18 : 15 kojim i završava utakmica.

Izvještaj: Nenad Smiljanec

Podravka – Trnina 24 : 17 (14 : 9)

Sesvete Agroproteinka – Podravka 18 : 15 (10 : 7)