Dora Kalaus - 9 golova / Foto Mirko Lukavski, Glas Podravine, KoprivnicaU utakmici 17. kola 2. HRL sjever za žene Podravka Lino u nedjelju popodne pobijedila je u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici Pitomaču s 35:32 (19:13). Zanimljivost u takmice je 19 dosuđebih sedmeraca i priava nadzornika, jer trener gošći nema licencu za vođenje ekipe.

Gledatelji koji su dolaskom na utakmicu17. kola 2. HRL sjever odlučili nedjeljno poslijepodne  provesti uz rukomet, nisu zažalili. Zanimljivu i vrlo kvalitetnu rukometnu predstavu priuštile su svojom igrom ekipe Podravke Lino i Pitomače. S jedne strane mlada, lepršava i rastrčana ekipa Linica, a sa druge, iskusna ekipa Pitomače, koja u svojim redovima ima dosta igračica sa prvoligaškim iskustvom.

Ovaj puta pobijedila je mladost, jer je od prve minute susreta pokazala neospornu kvalitetu i više želje od svojih suparnica. U cijelom susretu Linice su imale rezultatsku prednost a u drugom dijelu čak i +13 pogodaka prednosti (27:14). Kako je svima u dvorani bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno, izmjenama igračica poremećen je ritam igre Linica, pa je utakmica završila 35:32 za Podravku Lino.

– Današnja utakmica trebala nam je poslužiti kao glavna proba za predstojeću završnicu državnog prvenstva koja će se održati od 29. ožujka do 1. travnja u Čakovcu. Sve do 40. minute, utakmicu smo odradili na vrlo visokoj razini, što je i rezultiralo visokom prednošću od 13 pogodaka. Čestitam djevojkama i zadovoljan sam prikazanim, posebno s razloga jer smo za protivnika imali vrlo kvalitetnu ekipu Pitomače – rekao je trener Podravke Lino Branko Krajačić.

UTAKMICA 17. KOLA 2. HRL SJEVER ZA ŽENE

PODRAVKA LINO – PITOMAČA 35:32 (19:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Dragočajac (Novska) i Ivica Kostecki (Lipovljani). Nadzornik HRS-a: Zlatko Ladić (Sračinec).

PODRAVKA LINO: Krmpotić, Kapitanović; Mikolčić 2(2), Tvorić, Slivar, S. Šenvald 7(4), Bogdanović, Božić 2, Zagorščak 1, L. Kalaus 6, D. Kalaus 9, Dušak, M. Oremović, Maljak 1, A. Oremović 4, Široki 3. TRENER: Branko Krajačić.

PITOMAČA: Kovačić, T. Kožarić; D. Petković, A. Habijanić, H. E. Habijanić 1, Me. Begović 11(9), I. Kožarić 4, Brlas, Ma. Begović 3, T. Petković 1, Janeš, Đud 1, Bartolić, Mioč 7, Šandor 4. TRENER: Marko Bijuk.

SEDMERCI: Podravka Lino 8(6), Pitomača 11(9).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 6 minuta (S. Šenvald, Božić, L. Kalaus), Pitomača 12 minuta (Mioč i Šandor 2+2, H. E. Habijanić i Đud po 2).