Sanja Damnjanović zabija prvi gol za Podravku Vegetu // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta postala je 20. puta prvak Hrvatske i time stekla pravo nastupa u natjecanju Lige prvakinja (putem kvalifikacija ili izravno) i u idućoj sezoni. U petak navečer pobijedila je ekipu Zelina 38:26 (19:11). Ekipa je zadnji puta nastupila u dosadašnjem sastavu, ali samo pred koprivničkom publikom, jer sezona nije završila. Osim klupskih slijede i reprezentativne obaveze. Podaci s utakmice bit će uneseni tokom večeri.

Po ocjeni novinara Anita Gaće najbolja // Foto Ivo Čičin-MašanskerOd početka utakmice zanlo se kako će završiti. Zelina se nije mogla kvalitetno oduprijeti izuzetno motiviranim Koprivničankama. Očito da im nije bilo svejedno s kakvim će dojmom otići navijači s ive zadnje utakmice ove sezone u Koprivnici. A i sastavom koji se više nikada neće ponoviti.

Možda je emotivnosti tog susreta pridonijelo i to što se zna ili naslućuje da većina igračica odlazi u druge klubove.

Od početka se vidjelo da Anita Gaće igra ”k’o zmaj”, bila je raznovrsna i s učinkom na svim dijelovima terena. Punom snagom igrale su standardno dobro Damnjanović, Milanović Litre, Horvat… Golmanice, sve tri, ”udruženim radom” obranile su 15 loptu. Kao i uvijek kod Zeline najopasnija je bila Ivana Petković (9 golova).

Miranda Tatari je pucala sedmerce, dva je zabila, a u 43. minuti uz veliki pljesak ušla je i u igru. Bio je to njen stvarni oproštaj u izvanrednom ambijentu. Trebalo je to vidjeti i doživjeti, pa shvatiti zašto je koprivničkoj publici toliko stalo do ženskog rukometa i njegovih, za ovaj kraj, povijesnih vrijednosti.

Tatari je pucala sedmerce i malo zaigrala // Foto Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 10. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL

PODRAVKA VEGETA – ZELINA 38:26 (19:11)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 400. Sutkinje: Helena Crnojević (Zagreb) i Emina Kostecki Radić (Kutina). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+0)), Jelčić (5+0), Kapitanović (3+-); A. Čović 3, Kiridžić 1, Ž. Čović 1, Pongrac 4, Šon 4, Gaće 8, Damnjanović 6, Milanović Litre 3, Dragišić 2, Vidak 1, Tatari 2(2), Horvat 3, Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.

ZELINA: Sanader (0), D. Žigrović (0), Jukić (8+0); Ercegovac 1, Čosić, M. Žigrović, Antolković, Madžarac 2, Pavičić 1(1), Knježević 4, Vukojević 4, Džono, Vulić 1, Stipić 4(2), Galić, Petković 9. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Zelina 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Kiridžić), Zelina 4 minute (Ercegovac, Pavičić).

IGRAČICA UTAKMICE: Anita Gaće (Podravka Vegeta).