Stopama prve ekipe hrabro korača Podravka U14! Protekle srijede naše U14 rukometašice krenule su u Poreč na Završnicu Prvenstva Hrvatske s koje su se vratile sa zlatnim medaljama i zlatnim peharom, odnosno, suvereno osvojenim prvim mjestom!

Smještene u Grupi B, rukometašice koje su vodile trenerica Đurđica Zečević i trenerica vratarki Barbara Stančin, pobjedom protiv ekipe Rugvice su otvorile Završnicu – rezultat 21:13. Iva Kljaić je postigla devet pogodaka i proglašena je najboljom igračicom utakmice, dok su Lucija Šomoci i Ema Varga postigle po pet pogodaka.
Podravka – Rugvica 21:13 (12:10)
Igrale su: Vrban, Rašić 1, Jembrek, Šomoci 5, Varga 5, Kljaić 9(2), Kolar, Maksimović, Posavec 1, Žufika, Kodrić, Kolarek, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić
Trenerica: Đurđica Zečević

Prvi dan u Poreču zaključen je uvjerljivom pobjedom protiv ekipe Raba (rezultat 21:12). Prvo ime susreta bila je Iva Kljaić sa osam postignutih golova! Lucija Šomoci se četiri puta upisivala u listu strijelkinja, Tena Posavec tri, a jednom Magdalena Rašić, Vita Jembrek, Ema Varga, Franka Kolar, Marta Kolarek i Zara Golubić.
Podravka – Rab 21:12 (11:6)
Igrale su: Vrban, Rašić 1, Jembrek 1, Šomoci 4, Varga 1, Kljaić 8(4), Kolar 1, Maksimović, Posavec 3, Žufika, Kodrić, Kolarek 1, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić 1
Trenerica: Đurđica Zečević
U trećoj utakmici upisale su i treću pobjedu te osigurale prvo mjesto grupe! Rezultatom 7:19 svladana je ekipa Sinja, šest pogodaka postigla je Iva Kljaić, pet Lucija Šomoci, tri Tena Posavec, po dva Ema Varga i Tara Maksimović, a jedan Vita Jembrek. Nagradu za najbolju igračicu osvojila je Lucija Šomoci!
Sinj – Podravka 7:19 (3:12)
Igrale su: Vrban, Rašić, Jembrek 1, Šomoci 5, Varga 2, Kljaić 6, Kolar, Maksimović 2, Posavec 3, Žufika, Kodrić, Kolarek, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić
Trenerica: Đurđica Zečević
prva ekipa Grupe B, naše rukometašice su se plasirale u Polufinalnu grupu 1 u kojoj su isti dan igrale protiv ekipe Osijeka. Savršeni niz nastavljen je uvjerljivom pobjedom (rezultat 22:12), čime je na najbolji mogući način završen drugi dan Završnice u Poreču. Iva Kljaić je postigla deset golova, Ema Varga pet, Lucija Šomoci i Tena Posavec po tri, a Magdalena Rašić jedan. Nagradu za najbolju igračicu utakmice osvojila je Ema Varga!
Podravka – Osijek 22:12 (9:6)
Igrale su: Vrban, Rašić 1, Jembrek, Šomoci 3, Varga 5, Kljaić 10(3), Kolar, Maksimović, Posavec 3, Žufika, Kodrić, Kolarek, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić
Trenerica: Đurđica Zečević
Naše U14 rukometašice sjajno su zaključile Polufinalnu grupu – pobjedom protiv ekipe Trilja, čime su izborile polufinale Završnice! Već od samog početka susreta nametnule su svoj ritam i stvorile prednost te upisale novo slavlje rezultatom 19:8. Vita Jembrek, Ema Varga, Iva Kljaić i Zara Golubić su postigle najviše golova, svaka po tri. Nagradu za najbolju igračicu susreta zasluženo je osvojila vratarka Tara Vrban!
Podravka – Trilj 19:8 (10:5)
Igrale su: Vrban, Rašić 1, Jembrek 3, Šomoci 1, Varga 3, Kljaić 3(1), Kolar, Maksimović 1, Posavec 2, Žufika, Kodrić, Kolarek 2, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić 3(1)
Trenerica: Đurđica Zečević
Istu večer očekivala ih je važna polufinalna utakmica u kojoj su pobijedile ekipu Lokomotive rezultatom 17:15 za plasman u finale! Iva Kljaić je postigla 12 pogodaka, Lucija Šomoci i Tena Posavec po dva, a jedan Ema Varga. Nagradu za najbolju igračicu utakmice osvojila je Tara Maksimović!
Podravka – Lokomotiva 17:15 (10:6)
Igrale su: Vrban, Rašić, Jembrek, Šomoci 2, Varga 1, Kljaić 12, Kolar, Maksimović, Posavec 2, Žufika, Kodrić, Kolarek, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić
Trenerica: Đurđica Zečević
Odličnim nastupom u finalnom susretu na najbolji mogući način Podravka U14 je okrunila sezonu! Od početka susreta naše U14 rukometašice su nametnule svoju igru i zasluženo slavile rezultatom 16:13. Pet pogodaka je postigla Iva Kljaić, po tri Lucija Šomoci, Tara Maksimović i Tena Posavec, a dva Ema Varga.
Podravka – Trilj 16:13 (8:6)
Igrale su: Vrban, Rašić, Jembrek, Šomoci 3, Varga 2, Kljaić 5(4), Kolar, Maksimović 3, Posavec 3, Žufika, Kodrić, Kolarek, Bebek, Radanović, Kovačić, Golubić
Trenerica: Đurđica Zečević
Cijeloj našoj U14 ekipi i njihovim trenericama od srca čestitamo na velikom uspjehu – nova je to potvrda ogromnog truda i rada tijekom cijele sezone. Neizmjerno smo ponosni!
Uz dominantno osvojeno prvo mjesto na Završnici u Poreču, dvije naše igračice osvojile su individualne nagrade, zajedno sa svojom trenericom! Iva Kljaić je proglašena najboljom igračicom i najboljom strijelkinjom, Tara Vrban najboljom vratarkom, a Đurđica Zečević najboljom trenericom!
Isti dan naše U14 rukometašice su se sretno vratile iz Poreča, a ispred Bepove dvorane dočekali su ih gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić, direktorica Kluba Vlatka Mihoci, voditelj Škole rukometa Antonio Pranjić i organizatorica Škole rukometa Maja Sokač! Uz njih svoje zlatne rukometašice dočekala je njihova obitelj i rodbina!
Prve dojmove o osvajanju Završnici otkrila je trenerica Đurđica Zečević.
– Prvo bih čestitala svim svojim igračicama na osvajanju još jedne titule prvakinja Hrvatske. Iskustvo me naučilo da je nekada teže obraniti naslov nego ga osvajati, ali djevojke su svojim odličnim igrama raspršile sve dvojbe oko tog pitanja. U sedam utakmica upisali smo sedam pobjeda, a da niti jedna utakmica rezultatski nije bila ugrožena. Nagrađene su za sav trud i svaku kapljicu znoja na gotovo dvjestotinjak održanih treninga tijekom ove natjecateljske godine. Na ovoj Završnici prezentirali smo prvenstveno odličnu igru u obrani s prosjekom od 11 primljenih golova i vrlo efikasan napad s prosječno 19 danih golova po utakmici. Iako sam iz sportsko-pedagoških razloga do sada zazirala od pojedinačnog isticanja, uza sve pohvale svakoj igračici, moram spomenuti odlične igre Ive Kljaić što su uostalom prepoznali i članovi žirija za izbor najboljih i nagradili je dvostrukom nagradom: najbolja strijelkinja i najbolja igračica. Nisu prošle nezapaženo i obrane Tare Vrban, koja je proglašena najboljom golmanicom Završnice – rekla je trenerica zlatne Podravke U14.
– Mislim da smo uzornim ponašanjem i odličnim igrama dostojno predstavile naš Klub i sasvim zasluženo donijele u Koprivnicu još jedan trofej što treba biti samo poticaj svim djevojkama za daljnji rad. Veliko hvala i kolegici Barbari na suradnji i pomoći, ne samo ovih dana, već tijekom cijele godine. Ovih rezultata ne bi bilo bez svesrdne pomoći svih struktura uprave Kluba kao i kolega iz naše Škole rukometa. Do ovog sjajnog rezultata nosila nas je velika podrška naših navijača kao i tihi uvijek spreman vozač Željko – zaključila je trenerica Zečević.
Titulu U14 prvakinja Hrvatske osvojile su: Tara Vrban, Magdalena Rašić, Vita Jembrek, Lucija Šomoci, Ema Varga, Iva Kljaić, Franka Kolar, Tara Maksimović, Tena Posavec, Katja Žufika, Ema Kodrić, Marta Kolarek, Marta Bebek, Mila Radanović, Lana Kovačić, Zara Golubić i Athina Dimić Arambašić. Ekipu su vodile trenerica Đurđica Zečević i trenerica vratarki Barbara Stančin.
























































































