Rukometašice Podravka Vegete danas su odigrale polufinalnu utakmicu 29. izdanja hrvatskog rukometnog kupa za žene protiv Zrinskog u dvorani Žatika u Poreču te upisale uvjerljivu pobjedu, 35:23 poluvrijeme 20:11.

Utakmica je bila dinamična u prvim minutama, igralo se motivirano, gol za gol kako i priliči ovom natjecanju. Raspucano na obje strane do pete minute, a semafor pokazuje 4:4. Prekrasnom akcijom u 12. minuti uz asistenciju Ane Buljan prema Mugoši na crti, naše cure krenule su s odvajanjem, a rezultat 8:6. Sredinom poluvremena Tsakalou po četvrti puta trese mrežu protivnica za prvih +3 u ovom polufinalnom ogledu, a rezultat je 10:7. U 18. minuti Korina Karlovčan uz asistenciju Aneje Beganović sjajno pogađa za 12:8, a onda ponovno odlična intervencija Magdalene Ećimović nakon koje Turk podiže prednost Podravka Vegete na +5 za rezultat je 13:8. U 20 minuta utakmice Magdalena Ećimović je sjajno intervenirala čak 6 puta, a nakon toga je trener Antonio Pranjić uveo Juliju Dumansku. U 23. minuti Dumanska nakon obrane sjajno prebacuje prema Karlovčan koja realizira brzi pogodak za 17:10. Do kraja prvog dijela Podravka koncentrirana i dolazi do prednosti od devet pogodaka i rezultata poluvremena 20:11.

Bili smo očekivani favoriti u ovoj utakmici, a to smo uspješno i dokazale plasmanom u finale. Zasluženo smo slavili, a danas se nastavljamo pripremati za sutrašnje finale koje će, najizglednije je, biti igrano s Lokomotivom no pustimo da i njihova polufinalna utakmica s Bjelovarom završi pa ćemo znati više. Što god bilo u finalnoj utakmici želimo dati maksimum, biti na visokoj razini i u Koprivnicu se vratiti s 24. trofejom u hrvatskom kupu za žene – rekla je Mugoša nakon utakmice.

U drugom dijelu nekoliko promašenih zicera na početku, ali nisu Čakovčanke uspijevale zaustaviti raspoloženu Podravku, odlično su to vukle mlade Podravkine igračice. U nastavku i dalje sigurne i motivirane igračice Podravke, povećavaju svoju prednost u više navrata i do +12 što uspijevaju zadržati i do samog kraja, a današnji rezultat zapečatile su na 35:23. Danas su najefikasnije u redovima Podravka Vegete s po pet pogodaka bile Mugoša i Milosavljević, ali sve su cure dale izniman doprinos na terenu te pokazale zajedništvo i snagu.

Spomenimo i kako je trener Antonio Pranjić danas dao minutažu svim igračicama iz zapisnika.

Zadovoljan sam današnjom utakmicom i rezultatom, čestitam curama na ulasku u finale. Ispunili smo prvotni cilj i izrotirali igračice te svima dali podjednaku minutažu. Malu mrlju na ovu pobjedu bacila je ozljeda Korine Karlovčan krajem prvog poluvremena, ali nadamo se da se ne radi o ozbiljnijoj ozljedi, ali vidjet ćemo kakav će biti zaključak medicinskog tima. Danas opet imao video analizu i želimo se što bolje pripremiti za sutrašnje finale. Na kraju želim uputiti čestitke Zrinskom na fer i korektnoj borbi cijelu utakmicu – rekao je trener Antonio Pranjić.

Samo dva kluba u Hrvatskoj su osvajala hrvatski Kup. To je Podravka Vegeta koja je 23 puta bila pobjednik i Lokomotiva Zagreb kojoj je to uspjelo pet puta. Još devet klubova bilo je u finalu hrvatskog rukometnog Kupa. To su TVIN Virovitica 3 puta, Trešnjevka, Sesvete  i Zamet po dva puta te Đurđevac, Osijek, Trogir, Koka i Modea Tuing po jedanput.

Podravka Vegeta je do polufinala pobijedila Osijek 33:25 (1/8 finala) te Zamet u četvrtfinalu 37:29. Danas je u polufinalu uvjerljivo svladala vrlo motiviranu ekipu Zrinskog iz Čakovca rezultatom 35:23 , poluvrijeme 20:11.

Podravka Vegeta: Tucaković(5), Dumanska(9), Ećimović (6), Turk 4,Zadravec 2, Beganović 4, Karlovčan 3, Popović 1, Jandrašić 3, Džono 1, Milosavljević 5, Mrđen 1, Mugoša 5, Franušić, Buljan 2, Tsakalou 4. Trener: Antonio Pranjić

Zrinski: Kozjak(7), Potočnjak (2), Car, Balent 2, Gudelj 8,Radek 1, Borković 2,Balić, Resman 2, Bartolić 1, Blagus, Rebernik 1, Vukojević 4,Potočnjak, Vuljak 1, Laptoš, Šestak 1