Danas je u Koprivnici spuštena zavjesa na još jedan Memorijalni turnir Josip Samaržija-Bepo. Tradicionalni turnir, već 16. po redu održava se u čast velikom treneru i stručnjaku Josipu Samaržiji- Bepu. Svake godine ugošćuje vrhunske europske ekipe. Ove su godine to bili aktualni hrvatski prvak zagrebačka Lokomotiva koja ove sezone igra Ligu prvakinja, Budućnost Bemax i ljubljanski Krim. Sve su to ekipe koje u svojim sastavima broje po nekoliko vrhunskih reprezentatitvki i igračica s bogatim iskustvom igranja velikih europskih utakmica.

U utakmici za 3. i 4. mjesto slavio je Krim koji danas odnosi treće mjesto, a Lokomotiva je osvojila 4. mjesto. Utakmica je to u kojoj je svoj ritam od početka nametnula slovenska ekipa pod vodstvom trenera i izbornika Dragana Adžića. Završila je rezultatom 33:21 dok je poluvrijeme  završilo 20:12 u korist Krima. Najefikasnija igračica u redovima Krima je bila Nataša Ljepoja dok je u Lokomotivi danas najviše pogodaka, ukupno devet zabila Klara Birtić.

U drugoj utakmici, finalnoj današnjeg dana, Budućnost je ostvarila uvjerljivu pobjedu. Prvih 20 minuta Podravka se držala dosta dobro uz minimalni zaostatak od pogotka ili dva no do kraja poluvremena serijom 6-0 Budućnost se odljepila i na poluvrijeme odlazi uz rezultat 15:9.

Dodajmo da Podravka danas nije bila potpuna. Zbog ozljede patele manju pauzu je morala napraviti Šimara dok su se Guskić i Turk povrijedile u jučerašnjoj utakmici, stoga je i skraćena rotacija bila otegotna okolnost u kojoj domaća ekipa nije mogla parirati Crnogorkama. Na kraju je uvjerljivo sa plus šest baš kao i na poluvremenu slavila Budućnost uz konačan rezultat 28:22. U redovima Podravke Vegete danas je najefikasnija bila Tina Barišić sa sedam pogodaka koja je na kraju i ponijela titutlu najbolje igračice turnira.

Trener Željko Babić pozdravlja svoj stožer//foto: Ivan Brkić

Trener Željko Babić rekao je nekoliko riječi o turniru i prenio svoje dojmove za klupske stranice nakon utakmice.

Odličan turnir jako sam zadovoljan s onim što sam vidio kao trener. Sretan sam što smo pokazali karakter. Sve su igračice igrale i imale su odličan odnos i disciplinu u igri. Na kraju smo zbog kratke rotacije i promašenih šuteva, izgubili od odlične momčadi Budućnosti koja igra Ligu prvakinja već dugi niz godina. Tina je jedan od naših kapetana, imala je jaku inicijativu i želju i ispunila je sve svoje potencijale. Odigrala je kvalitetno i pokazala je da je ona ta koja će sigurno imati dobru budućnost u rukometu – rekao je trener Željko Babić. 

Tina Barišić (najbolja igračica turnira) i Albin Samaržija (desno)//foto: Ivan Brkić

Najbolja vratarka je Armelle Attingre iz Budućnosti, najbolja strijelkinja Milena Raičević iz Budućnosti, a najboljom igračicom turnira proglašena je Podravkina Tina Barišić.

Možemo biti zadovoljne našim turnirom koji je bio izuzetno jak s tri ekipe koje igraju Ligu prvakinja i mi. Imamo jednu pobjedu i jednu izgubljenu utakmicu. Jučer smo odigrale jako dobro, pobijedile našeg rivala Lokomotivu, ostavile ih na 16 golova tako da smo se jučer umorile i mentalno potrošile, a nažalost i ostale bez dvije igračice. Danas smo bile i malo umorne i manja je bila mogućnost rotacije. Želim čestitati Budućnosti na osvojenom turniru. Mi smo dale sve od sebe kao i jučer, ali nažalost danas nije išlo bolje. Želim čestitati svojim suigračicama na svojoj nagradi jer bez njih ja je ne bi osvojila – rekla je Barišić. 

Nagrade su ekipama i pojedinkama uručili sinovi Josipa Samaržije, Albin i Leo.

PODRAVKA VEGETA – BUDUĆNOST BEMAX 22:28 (9:15)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 500. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (2), Galinec, Bešen (5); Zadravec 4, Vuković, Stelmakh 2, E. Popović, L. Kalaus 1, Šenvald 3, D. Kalaus 1, Mrđen, Vuljak 2, Barišić 7, Pandža 2. TRENER: Željko Babić.
BUDUĆNOST BEMAX: Attingre (6+2), J. Kadović (3); Čorović 1, Vukčević, Pletikosić 3, Godec 3, A. Popović, Džaferović, Marsenić 1, Cardoso 7, Bulatović, Tomova, N. Kadović 4, Raičević 8, Pavičević, Kepić 1. TRENERICA: Bojana Popović.

Foto: Ivan Brkić