U utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske Podravka Vegeta je pred punim tribinama zasluženo svladala najvećeg rivala zagrebačku Lokomotivu 26:19, poluvrijeme 11:7. 

Foto: Ivan Brkić

Utakmicu je pogotkom otvorila Dejana Milosavljević. U nastavku gledamo čvrstu obranu i odlično razbranjena Jovanu Risović što sve zajedno u 5′ minuti Podravku vodi na 4:1, a krasan pogodak s vanjske pozicije postigla je Ikhneva. Bilo je to previše za trenera Lokomotive Šoštarića koji zove time out kako bi svojim igračicama dao upute dok još nisu potpuno zapale u rezultatski negativ. Krenula je gostujuća ekipa hvatati priključak no na tom putu zaustavila ih je Risović na vratima, a njihov napad i dalje nije imao rješenja za našu pokretljivu obranu odnosno naša obrana je imala rješenja za sve njihove pokušaje u napadu.

U žaru borbe Ana Debelić ostala je bez zraka

U 15′ je 7:4 te u nastavku utakmice naše cure i dalje drže vodstvo, a malo izgubljenu prednost Saračevićeve odabranice ponovno dižu na +4 u 20′. Nema sumnje da su u borbi i žaru danas bile ekipa koja je dominirala i zaslužila pobjedu. U 23′ minuti Milosavljević povećava na 10:5, a dvorana lagano poprima atmosferu europskih utakmica. Nije Lokomotiva iskoristila čak dvije isključene igračice četiri minute prije kraja jer odlično reagira predvodnica obrane Ana Debelić, otima loptu gostujućim igračicama, a to je bilo dovoljno da  naše cure mirno i zasluženo na odmor odlaze s +4 i uz rezultat 11:7.

Foto: Ivan Brkić

I drugo poluvrijeme otvorili smo jako dobro te smo u 36′ prvi puta na +6. U nastavku utakmice držimo sigurnu distancu na na 5-6 razlike. Petnaest minuta prije kraja fantastično raspoložena Risović je na 13 obrana i ostaje još nekoliko minuta u igri. Svoje minute dobila je nakon toga Magdalena Ećimović koja do kraja utakmice ima sjajnu kontrolu na vratima. Nova lijepa proigravanja imamo u 50′ kad je nakon ukradene lopte Karlovčan nesebično dobacila Milosavljević u sredinu koja sjajno pogađa za novih +6. Do kraja prilično mirno i lijepim pogocima cure privode utakmicu kraju. Sirena za kraj i pogodak u zadnjim sekundama bio je znak da Podravka Vegeta zasluženo može slaviti svoj plasman u polufinale Kupa Hrvatske i rezultat 26:19.

Foto: Ivan Brkić

Ovo je fenomenalna stvar, na domaćem Kupu u četvrtfinalu puna dvorana, to treba cijeniti i poštivat. Svaka čast svima koji su došli, Kronikusima koji još uvijek navijaju, to je prva i ona osnovna veličina. Jedna dobra utakmica, znamo, derbi gdje smo mi obrambeno odigrali onako kako smo se dogovorili. To je obrambeno bilo na nivou kojeg smo htjeli, a napadački je bilo malo brljanja i katastrofalan višak čovjeka u prvom poluvremenu. Malo smo to pokušali srediti na poluvremenu i popravili smo, ali još može brže i još više polukontri i kontri. Na kraju, imali smo utakmicu pod kontrolom cijelo vrijeme – rekao je trener Saračević nakon utakmice i naglasio kako slijedi nova utakmica, drugačijeg karaktera za koju očekuje da će biti još teža.

Trener Lokomotive Nenad Šoštarić nije bio zadovoljan onim što je pružila njegova ekipa u napadu.

Foto: Ivan Brkić

Izuzetno loše napadačka utakmica za nas. Napravili smo puno i previše tehničkih grešaka, nismo odgovorili agresivno u napadu na agresivnu obranu Podravke. Uvijek smo stali na pola puta, prođemo jedan na jedan i onda staneš te u tim fazama obrana dobiva na snazi. Također tu naša vanjska linija nije odigrala kvalitetno na nivou koji je potreban za tu utakmicu, obranu smo odigrali dobro, golmanica je bila dobro, sve do pred kraj dok smo bili svjesni da više ne možemo previše napraviti – rekao je trener Šoštarić te naglasio kako ako mora birati između dvije utakmice, primarnu važnost daje sljedećoj jer se za osvajanje prvenstva ekipa priprema cijelu godinu.

Danas je sjajno raspoložena i borbena na terenu bila i mlada Korina Karlovčan.

Čestitam ekipi i svima. Pokazali smo da smo prava ekipa i sve je išlo kak smo si zamislili. 

Što se tiče pritiska nije ga osjećala.

Nisam osjećala da je odgovornost na meni, samo opušteno bez straha i ide. Bila je ovo čudesna atmosfera makar je srijeda i nadam se da će tako biti i za 10 dana kada nas čeka bitna utakmica. Pokazali smo srce, da mi to možemo i vjerujemo da možemo još bolje. Pobijedili smo, ali ovo nije naš maksimum – rekla je Korina na kraju koja očekuje punu dvoranu i na derbiju za 10 dana koji će odlučiti prvaka Hrvatske i na kojem im moraju uzvratiti za poraz u Zagrebu.

 

PODRAVKA VEGETA 26 (11)

LOKOMOTIVA 19 (7)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 1.800. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek). Nadzornik: Siniša Rudić (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović (12+1), Ećimović (3); Zadravec, Turk, Holešova, Karlovčan 4, Jandrašić, Milošević 1, Džono, Milosavljević 6, Franušić, Chigirinova 7(4), Ikhneva 3, Debelić 4, Yezhykava 1.

TRENER: Zlatko Saračević.

LOKOMOTIVA: Ćurić, Pijević (10); Boras, P. Posavec 5(1), Kaselj, Šenvald, Šimara, S. Posavec 3, Kapetanović, L. Kalaus 3(1), D. Kalaus 4, Čivljak 1, Zeba, Plahinek, Glavan 2, Prkačin 2.

TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Lokomotiva 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 min (Džono 2+2, Turk, Ikhneva, Milosavljević), Lokomotiva 12 min. (L. Kalaus, Glavan, S. Posavec, Kapetanović, Šenvald, D. Kalaus).