RK Podravka Vegeta i ŽRK Murvica večeras su odigrale susret sedmog kola 1. HRL za žene. Utakmica je odigrana unaprijed zbog obaveza Podravke u Ligi prvakinja. Gošće iz Koprivnice slavile su s rezultatom 46:17. Podravka Vegeta od početka utakmice nametnula je brzi tempo igre, a domaće igračice naprosto ga nisu mogle pratiti. Razlika u kvaliteti, iskustvu, ali i igračkom kadru bila je očita tijekom cijele utakmice. Sve igračice Zlatka Saračevića dobile su priliku na terenu te su sve svoju zadaću odradile korektno.  Obranu su rukometašice Podravke odigrale čvrsto i disciplinirano te domaće igračice nisu imale odgovora na nju.

Kod Podravka Vegete šest pogodaka upisala je Korina Karlovčan dok je pet upisala Elena Gjorgjijevska. Jovana Risović i Magdalena Ećimović na vratima su bile svaka po jedno poluvrijeme, a zajedno su upisale 15 obrana. Spomenimo još da su se sve igračice, izuzev golmanica, upisale na listu strijelaca.

Kod domaćih igračica pet pogodaka je postigla Marijeta Lekaj dok su golmanice upisale pet obrana.

 

Nakon susreta u Crikvenici kratki komentar dao je pomoćni trener Antonio Pranjić.

Od samog starta nametnuli smo svoj tempo koji smo držali do kraja. Sve cure dobile su podjednaku minutažu te smo ostvarili sve ciljeve koje smo postavili za ovu utakmicu – rekao je Pranjić.

 

Nakon što je prošlog tjedna debitirala za Podravka Vegetu svoj prvi gol u seniorskoj ekipi postigla je Hannah Vuljak.

Sretna sam što imam priliku igrati za prvu ekipu. Imam veliku podršku od cura iz ekipe te sam sretna što sam upisala svoj prvi pogodak u 1. HRL – izjavila je Hannah nakon utakmice.

 

Zanimljivo je da je svaka ekipa na zapisniku imala prijavljenu Anu Debelić, a obje su na poziciji kružne napadačice.

Podravka sljedećeg vikenda igra utakmicu 4. kola DELO EHF Lige prvakinja, a u goste dolazi mađarski FTC-Rail Cargo Hungaria. O dostupnosti  ulaznica bit ćete obaviješteni putem web stranice RK Podravka te društvenih mreža. Za sve one koji neće doći u SD Gimnazije Fran Galović utakmicu će moći pratiti u izravnom prijenosu na HRT2. Utakmica počinje u 18:15 sati.

Prije novih uzbuđenja u Ligi prvakinja rukometašice Podravka Vegete očekuje u utorak susret s Umagom. Utakmica počinje u 18 sati, ulaz je besplatan, a lokacija ista kao i uvijek SD Gimnazije Fran Galović.

 

ŽRK MURVICA 17 (10)

RK PODRAVKA VEGETA 46 (22)

CRIKVENICA – Gradska sportska dvorana Crikvenica, POSJETITELJA: 180

SUCI: Kristina Majpruz i Maja Vajdić (Zagreb) DELEGAT: Boris Crnojević

MURVICA: Antić (2), Mandekić (3), Pešut Marta; Ljubanović, Pešut Matea 1, Škorić 3, Krešić 1, Filipović , Lekaj 5, Debelić,  Lončarić 1, Talan 2, Car 1. TRENER: Mladen Prskalo

PODRAVKA VEGETA:  Risović (6), Ećimović (9); Turk 4, Karlovčan 6, Popović 3, Jandrašić 2, Milošević 4, Džono 1, Milosavljević 2, Mugoša 3, Franušić 4, Stanko 3, Gjorgjijevska 5, Tsakalou 4, Debelić 3, Vuljak 2. TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Murvica 6 (4), Podravka Vegeta 1 (1)

ISKLJUČENJA: Murvica 2 min. (Talan), Podravka Vegeta  6 min. (Popović 2+2, Franušić)

CRVENI KARTONI: -.

 

 

“Nabrijte” se za utakmicu u subotu uz video 2. kola DELO EHF Lige prvakinja kada su rukometašice Podravke pobijedile norveški Vipers.

Posjetite naš YouTube kanal i uživajte u videu: https://www.youtube.com/watch?v=xSrqJK0Au54

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):