Sesvete - Podravka: čvrsta obrana ključ upsjeha // Foto Ivo Čičin-MašanskerČetvrto kolo Lige za prvaka 1. HRL za žene donijelo je izjednačenje tri ekipe u vodstvu: Podravka Vegeta, Lokomotiva i Sesvete Agroproteinka imaju po šest bodova. Na gostovanju u Sesvetama Koprivničanke su osvojila dva boda: Sesvete Agroproteinka – Podravka Vegeta 29:35 (13:20). Lokomotiva je pobijedila Trešnjevku 25:16.

Sesvete Agroproteinka nisu imale oružje za proboj čvrste Podravkine obrane. Zapravo, obranu bi trebalo naglasiti nekim pozitivnim epitetima, jer se ne sjećamo kada su Koprivničanke igrale tako. Branile su se i 10-15 metara od šesterca.

Uz to visoka je bila učinkovitost igračica: Pongrac, Živković – golovi plus asistencije, Milanović Litre, Trifunović, Nemaškalo… Zadovoljstvo je bilo gledati Kapitanović na golu.

Prvo poluvrijeme bilo je stvarno lijepo za gledati. Igračice Podravke Vegete silno su željele i to im se isplatilo i otplatilo. Nije bilo u igri li-la, igralo se istim tempom skoro 45 minuta. Povremeno je bilo i 10-11 razlike.

Pad krajem drugog poluvremena bio je razumljiv. Ne treba prebacivati krivnju na igračice koje su ušle, za nešto manji rezultat nego što je mogao biti, jer pobjeda je bila osigurana, a najvažnije je da i promašaji nisu bili rezultat loše igre, već silne želje. Ipak, trebalo je malo više pripaziti na udarce iz vana Blažević i Franković. Mogle su zabiti i manje golova…

U srijedu u Koprivnici u 20 sati gostuje Lokomotiva. Derbi u svakom pogledu. Pobjednik će imati prednost u startu drugog dijela.
U ponedjeljak će se saznati i parovi polufinala kupa. Prava uzbuđenja u hrvatskom ženskom rukometu tek počinju

Sesvete - Podravka: čvrsta obrana ključ upsjeha // Foto Ivo Čičin-MašanskeUTAKMICA 4. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL

SESVETE AGROPROTEINKA – PODRAVKA VEGETA 29:35 (13:20)

SESVETE – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja: 250. Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (oba Metković). Nadzornik HRS-a: Joško perdić (Split).

SESVETE AGROPROTEINKA: Pijević (3+1), Bešen (1+0); Galetić, Jakara 2, Pa. Stopić 1, Blažević 8, Pe. Stopić 1, Šebek 1, Jelovečki, Petrušić, Milosavljević, Vuković 2, Franković 12(3), Bezjak 2, Benić, Duplić. TRENER: Nikola Škorić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (9+1), Milenković (3+0); Čović 2, Gavranić 1, Pongrac 7, Havić 3, Živković 9(4), Vukojević, Nemaškalo 3, Zagorščak, Milanović Litre 6, Dragišić, Vidak, Trifunović 4(1), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Sesvete Agroproteinka 4(3), Podravka Vegeta 6(5).

ISKLJUČENJA: Sesvete Agroproteinka 2 minute (Šebek), Podravka Vegeta 10 minuta (Havić 2+2, Čović, Gavranić, Milanović Litre po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Živković (Podravka Vegeta).Živković u napadu // Foto Ivo Čičin-Mašansker