received 275110526477809 1600x1200

Rukometašice Podravka Vegete nisu uspjele svladati njemački Thuringer HC na domaćem terenu i u 5. kolu osigurati prolaz u drugi krug EHF Lige prvakinja, a utakmica je okončana rezultatom 23:31(10:14).

U odličnom otvaranju utakmice na domaćem terenu rukometašice Podravka Vegete povele su njemačkog protivnika 3:0. Prvih pet minuta do iznuđenog sedmerca Njemice nisu imale rješenja za dobro izgrađenu Podravkinu obranu. Nakon pogotka u petoj minuti igra Thuringera se diže i do sedme minute smanjuju zaostatak na -1. Do 11. minute Saračevićeve odabranice imaju vodstvo no nakon toga Bolk izjednačava na 4:4. Podravka ponovno ima vodstvo u 12′ no ne zadržava ga predugo jer u 15′ po prvi puta Njemice preuzimaju vodstvo koje do kraja poluvremena povećavaju na +4 (10:14). Drugo poluvrijeme nije dobro krenulo za Podravkine rukometašice pa do 35′ minute Thüringer ima sigurnu prednost od +7. Dižu se ipak naše cure i u 47′ minuti smanjuju zaostatak na -3 no to nije bilo dovoljno, a kako se čini presudila je igra sa sedmim igračem koju su Njemice sjajno iskoristile, a naše cure nisu uspijevale u pogocima na prazan gol. To je ujedno bilo i najbliže što su se naše cure uspjele primaknuti rezultatskom zaostataku u drugom poluvremenu, a semafor je u 60. minuti otkucao velikih 23:31 dok će se Thüringer kući vratiti s prvim bodovima u grupnoj fazi i svoj prolazak tražiti već sljedeći tjedan protiv Krima na domaćem terenu. Naše cure i dalje imaju tri boda u skupini i čeka ih teška utakmica u Mađarskoj protiv Gyora, a rezultati 6. kola tek će pokazati tko će svoj put nastaviti u EHF cupu, a tko ide dalje u Ligu prvakinja.

received 759953077674576 1600x1200

Čestitam na zasluženoj pobjedi i odličnoj igri. Vidjeli smo i ranije da kroz ovu Ligu prvaka oni rastu i igraju sve bolje. Vjerojatno smo im bili iznenađenje na prvoj utakmici tamo i mogu reći da su se dobro pripremili za nas, uočili naše mane, a sad se na sve to još dodaje i naša loša prezentacija u svim segmentima. Danas su kad nije krenulo kako treba prešli na 7. igrača međutim mi to nismo mogli riješiti što se tiče obrane. Sama činjenica da nismo postigli niti jedan pogodak na prazan gol u 45 minuta govori da smo to jako loše odigrali. U napadu smo imali problema s realizacijom nakon čega se uvukla nesigurnost u ekipukazao je trener Zlatko Saračević.

Selena Milošević je ekipi Thuringera najprije čestitala na pobjedi, a nakon toga dala i komentar igre.

Mislim da je ovu utakmicu odlučio sedmi igrač kod protivničke ekipe gdje naša obrana nije pronalazila rješenje za to. Tu smo naše golmane doveli u totalnu nemoć. Mislim da je njemačka ekipa puno iskusnija u Ligi prvaka što se i vidi kroz njihov rast u ovom natjecanjukazala je Selena Milošević.

Izgledi još uvijek postoje, a gledaju li svoju šansu u zadnjem kolu prokomentirao je trener Saračević na pressici.

Da budem iskren nemam neka očekivanja, Thüringer igra odlučujuću utakmicu doma, igra jako dobro i mi ne možemo gledati na to da ćemo proć zato što je netko izgubio. Mi moramo raditi, vidi se da treba svima kompletno iskustvo u toj Ligi prvaka i kroz ove utakmice nastavljamo samo dalje raditi, ne smijemo past. Pokazali smo da nešto možemo, ali i da još puno ,puno moramo raditi da bi se mogli boriti s ovakvim ekipama. Imamo svojih mana, vrlina i radit ćemo na tome da to ispravimo. Pokušao sam u ovoj utakmici stvarno sve, izrotirati maksimalno, tražio sam ekipu koja to može bar napadački napraviti jer u obrani nemamo puno kombinacija, probali smo i obranu s 5:1, ali ovog puta nije išlo. Idemo dalje i idemo odigrati jednu korektnu utakmicu u Gyoru – kazao je trener Saračević.

Velike pohvale treneru i cijeloj ekipi  pri završetku konferencije dao je i trener Thüringera HC Herbert Müller.

Igrali smo nekoliko puta protiv Podravke i ovo je jedna nova snaga ovdje. Ovaj tim je u prošlosti bio uistinu jak, ali mislim da su sada na dobrom putu da zaustave taj pad koji su imali u zadnje vrijeme. Nije bitno tko će izaći van iz ove grupe, a još uvijek nije sve gotovo jer mi igramo utakmicu s Krimom iako postoji možda mala prednost za nas zbog domaćeg terena. Čestitam još jednom cijeloj ekipi Podravka Vegete na snazi, duhu i dobroj obrani koju su pokazalikazao je za kraj trener Müller.

received 353688475408324 1600x1200

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina 2, Turk Ana , Holešova Maria 1, Karlovčan Korina, Popović Elena, Milošević Selena 5 , Džono Dragica 1, Milosavljević Dejana , Risović Jovana, Ećimović Magdalena, Petika Tena 1, Chigirinova Natalia 8, Ikhneva Alena 4 , Debelić Ana 1 , Yezhykava Karyna

Thüringer HC: Lang Saskia, Sazdovska Jovana 1, Mazzucco Alexandra, Zimmerman Kristy, Schmelzer Meike 2, Triscsuk Krisztina 1, Giegerich Ann-Cathrin, Stolle Alicia 4, Luzumova Iveta 10, Bölk Emily 5, Großmann Ina 2, Jakubisova Lydia 1, Huber Josefine 5

Obrane// RK Podravka Vegeta: Risović 2 / Ećimović 8 Thüringer HC: Zimmerman Kristy 3/Giegrich Ann-Cathrin 8

Sutkinje: Vanja Antić i Jelena Jakovljević iz Srbije

EHF delegatkinja: Rositza Dimkova iz Bugarske