Rukometašice Podravke Vegete su osvojile drugo mjesto na jakom međunarodnom AVIA turniru u Mosonmagyarovariju. Krajnji rezultat bio je 26:20 u korist domaćina, poluvrijeme 14:10. Veseli i vijest da je naša Andrea Šimara proglašena MVP-om turnira.

Nakon utakmice svoje je dojmove o ovom susretu rekao trener Željko Babić.
“Bez obzira što nismo uspjeli pobijediti zadnju utakmicu, pokazali smo fantastičan karakter. Imali smo inicijativu više od pola utakmice. Kada nas je stigao umor i kada su krenule rotacije, napravili smo par tehničkih grešaka. Sve u svemu, nama trebaju ovakve utakmice. Jako sam zadovoljan bez obzira na ovaj poraz. Igrali smo odlično obranu, 5-1, pokazali smo nevjerojatan karakter i borbenost tako da bih se zahvalio curama na odličnom angažmanu.”

Konačan poredak:

1.MKC
2.Podravka Vegeta
3.DAC
4.Slavia Prag

Bešen (10), Tucaković (2), Galinec; Turk 2, Vuković, Popović, Guskić 5(4), L.Kalaus 2, Šenvald 3, D.Kalaus 2, Mrđen, Stelmakh, Barišić 2, Šimara 4, Pandža, Vuljak

Čestitke ekipi i stožeru i sretan povratak u Koprivnicu te naravno čestitke našoj Andreji Šimari na osvojenoj nagradi za najbolju igračicu turnira.