Magura Cisnadie i Podravka Vegeta danas su u Rumunjskoj odigrale utakmicu 5. kola EHF Kupa. Igralo se u dvorani Polyvalent Hall Magura Cisnadie, a na utakmici je bilo 800 gledatelja. Nakon isteka vremena rezultat je bio 29:31 za Podravka Vegetu.

Podravka Vegeta utakmicu otvara pogotkom Lamprini Tsakalou. Odmah nakon toga rukometašice Magure zabijaju za izjednačenje. Selena Milošević već u drugoj minuti dobiva isključenje zbog grubog prekršaja. Nakon toga rukometašice Podravke igraju dobru obranu te iz nekoliko kontra napada zabijaju pogotke i odlaze na četiri pogotka prednosti. U nastavku utakmice Podravka uspješno održava prednost od tri pogotka. Sredinom prvog poluvremena Tanasie zabija dva lagana pogotka za Maguru te smanjuje prednost Podravke na samo dva pogotka. Nakon toga redaju se isključenja domaćih igračica te Podravka Vegeta u jednom trenutku ima čak dvije igračice više na terenu te ponovno odlazi na četiri pogotka prednosti. U 22. minuti Magura šutira na prazan gol Podravke, ali Ana Turk brzom intervencijom siječe loptu. Već u sljedećoj minuti Tsakalou zabija atraktivan „cepelin“ uz asistenciju Elene Gjorgjijevske. Do kraja poluvremena Moldovan zarađuje treće isključenje.

Drugo poluvrijeme Podravka otvara obranom Jovane Risović, a u sljedeće tri minute upisuje još dvije obrane. U prvih desetak minuta drugog poluvremena za Podravku zabijaju Tjaša Stanko i Aneja Beganović te naše rukometašice ponovno odlaze na četiri pogotka prednosti. U posljednjih deset minuta susreta ulazi se s dva pogotka razlike te Magura prijeti da će izjednačiti rezultat. No Stanko i Milosavljević zabijaju te ponovno donose rezultatski odmak. U 25. minuti Risović upisuje novu obranu, a Milošević dobiva treće isključenje. Do kraja utakmice za Podravku zabijaju Tsakalou i Stanko, a nakon isteka vremena rezultat je 29:31.

U redovima Podravka Vegete najučinkovitija je bila Tjaša Stanko s deset pogodaka, a Jovana Risović je upisala 18 obrana.

Trener Zlatko Saračević, unatoč pobjedi, nije bio zadovoljan igrom svojih igračica:

Jedino što danas vrijedi je pobjeda. Je li razlog loše igre dugo putovanje ili termin utakmice, ne znam. Ali ovo što smo mi danas odigrali nije niti blizu onoga što mi igramo u Europi. Pobijedili smo, ali iz ovog moramo izvući pouku te se ovakva utakmica ne smije ponoviti.

Tjaša Stanko postigla je deset pogodaka za Podravku, a nakon utakmice je rekla:

Žao mi je što nismo odigrale kao što smo planirale. Mislim da smo imale previše grešaka te nismo realizirale stvorene prilike. To je jedan od razloga ovakvog rezultata, a svakako želim istaknuti da se i Magura dobro borila te da su danas odigrale dobru utakmicu. Moramo staviti glave skupa, popraviti greške te sljedeću utakmicu odigrati puno bolje.

Podravka Vegeta nakon ove utakmice ima osam bodova u skupini B EHF Kupa. Magura je na posljednjem mjestu skupine bez bodova. Danas se u 14 sati sastaju se Kopenhagen i Siofok u drugoj utakmici skupine B.

Sljedećeg vikenda u Koprivnici Podravka Vegeta igra utakmicu posljednjeg, 6. kola EHF Kupa protiv danskog Kopenhagena.