Rukometašice Podravka Vegete danas su u Nordhausenu odigrale uzvratnu utakmicu četvrtfinala EHF Kupa protiv Thüringera. Igralo se pred nešto više od 1300 gledatelja, a nakon isteka vremena rezultat je bio 28:34.

Prvo poluvrijeme serijom od dva pogotka otvaraju domaće rukometašice. Podravka se u prvih nekoliko napada muči, a Thürigner s druge strane postiže pogotke preko Bölk i Jakubisove. U četvrtoj minuti prvi pogodak za Podravka Vegetu zabija Korina Karlovčan s krila, a već sljedeći napad Aneja Beganović uz asistenciju Tjaše Stanko utakmicu dovodi u egal. Sljedećih desetak minuta igra se gol za gol, a u 15. minuti prvog poluvremena Podravka Vegeta prvi puta odlazi na plus dva. Domaće igračice brzo love priključak te već nekoliko minuta kasnije izjednačuju rezultat. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena domaće rukometašice odlaze na plus jedan, no već sljedeći napad Elena Gjorgjijevska vraća rezultat u egal. U posljednjoj minuti zabijaju Lamprini Tsakalou i Dejana Milosavljević te se na odmor odlazi s rezultatom 15:17.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak igre iz prvog te već u drugoj minuti Thüringer izjednačava rezultat.  Gol za gol igra se sve do polovice drugog poluvremena kada rukometašice Podravka Vegete počinju raditi rezultatski odmak. U igru ulazi Azenaide Carlos te u dvije minute zabija tri pogotka. Podravka odlazi na plus tri, no domaće rukometašice se ne predaju i prijete izjednačenjem. U posljednjih deset minuta susreta za Podravku zabijaju Dijana Mugoša i Aneta Benko te je nakon isteka vremena rezultat 28:34.

Kod Podravka Vegete najučinkovitije su bile Lamprini Tsakalou i Dijana Mugoša s po šest pogodaka, a kod gošći je devet pogodaka zabila Emily Bölk. Jovana Risović na vratima je zaustavila deset pogodaka, od toga jedan sedmerac.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević:

Čestitam curama, odigrale su fenomenalnu utakmicu. Igrale su hrabro, svaka od njih je dala sve od sebe. Došli smo ovdje da pobijedimo, a ne da branimo prednost iz Koprivnice. Svaka od njih koja je izašla na teren iskoristila je svoju priliku bez obzira na minutažu. Bravo još jednom za moje cure.

Dijana Mugoša nakon utakmice je izjavila:

Odigrale smo odličnu utakmicu u kojoj smo pokazale za što smo sposobne i koliko smo zapravo jaka ekipa. Za ovakve utakmice treniramo svaki dan te smo presretne rezultatom. Čestitke još jednom cijeloj ekipi.

Nakon što je u Koprivnici odigrala odličnu utakmicu i danas je Lamprini Tsakalou bila odlična na terenu, posebno u obrani.

Nakon utakmice Lamprini je izjavila:

Sretna sam i zadovoljna te ponosna na svoju ekipu što smo izborile svoje mjesto u četiri najbolje ekipe EHF Kupa. Ovo je novo iskustvo za mene i spremna sam za izazove koji su ispred mene i ekipe. U obje sam utakmice igrala bez pritiska te vođena svojim instinktom te se to pokazalo dobrim. Iako je ovo uspjeh za Podravka Vegetu, još je dalek put do finala te se ne smijemo opuštati.

Spomenimo još da se čak 11 rukometašica Podravka Vegete upisalo u strijelce. Naše cure imale su i podršku deset Kronikusa koji su na utakmicu stigli iz Koprivnice.

Podravka Vegeta ovom je pobjedom izborila je nastup u polufinalu EHF Kupa. Protivnice će im biti rukometašice Herning-Ikasta. Utakmice su na rasporedu prva dva vikenda u četvrtom mjesecu, a prvu utakmicu Podravka Vegeta igra u gostima. Rukometašicama Podravka Vegete ovo će biti prvi nastup u polufinalu nekog europskog natjecanja od 2008. godine.

Rukometašice Podravka Vegete nemaju puno vremena za odmor. Iz Nordhausena putuju u Umag gdje ih u utorak očekuje utakmice 1. HRL protiv Umaga, a već u petak u Koprivnici igraju utakmicu protiv Murvice.