Pobjednice Bepova turnira, Podravka Vegeta

Podravka Vegeta po treći puta osvojila je memorijalni turnir Josip Samaržija Bepo: prva dva i sada i to pobjedama nad Hypom, Krimom i Metalurgom. U utakmici 3. kola, a zapravo finalnoj, pobijedila je bečki Hypo Nö s 32:31 (16:14) u utakmici u kojoj je neizvjesnost traja do samoga kraja.

Vesele pobjednice // snimio Robert ŠoštarićZa Podravku Vegetu nastupile su i oporavljenice Tatari i Milanović Litre, no ton igri u prvom dijelu, do 18. minute, do kad je igrala, dala je Lidija Horvat sa sjajnim udarcima iz vana i jednim ulaskom s krila. Ukupno pet golova. Na drugoj strani Soos je imala ”slobodan prolaz” pokraj lijeve strane obrane domaćih. Probleme je zadavala i Piedade (4 gola) no i Rocha (3) s lijevog krila. Vrlo solidna Gaće, ostale koliko treba, a Tatari očito nije sasvim ozdravila. Utakmica je bila ozbiljna, igralo se taktički dobro, ali i s grešakama karakterističnim za pripremno razdoblje, u što spada i ”prodavanje” lopti. Podravka Vegeta otišla je na poluvrijeme s prednošću od dva gola, 16:14, a dva do tri puta suci su donijeli odluke koje joj nisu išle u korist, ili bolje reći, ocijenili smo to drugačije od njih. No, nema ni govora o utjecaju na rezultat ili namjeri. Mađari su ovaj turnir odsudili profesionalno.

Lidija Horvat - 12 golova // snimio Robert ŠoštarićU 2. poluvremenu umjesto Žderić na gol je stala Jelčić, što je i inače rutinska izmjena u pripremnom razdoblju. Damnjanović i Horvat davale su ton svojim golovima iz skoka, a odlično je odigrala Gaće (dva sedmerca, pet golova). Horvat je briljirala – 12 golova iz 15 pokušaja! Europski postotak.

Nakon neizvjesnosti i neriješenog rezultata (25:25, 26:26) do 50. minute na dva razlike povisivale su Kožnjak, Gaće na asistenciju Horvat, Čović, pa opet Horvat, u 58. minuti Podravka povisuje na 31:28 cepelinom Tatari-Gaće, S igračicom manje. I Horvat nastavlja, također s igračicom manje i zabija za 32:29. Dva gola Hypa, ali i premalo vremena za nešto više. Uostalom, Podravka Vegeta mogla je odigrati i neriješeno, opet bi bila prva. Uslijedilo je veliko slavlje, a Podravka Vegeta je u manje od mjesec dana osvojila tri europska turnira.

Na vrhu tribina bio je i izbornik ženske rukometne reprezentacije Vladimir Canjuga, koji je promatrao drugi dan turnira i ujedno bio sukomentator za Varaždinsku televiziju. Utakmica je snimljena i emitira se na VTV-u danas u subotu u 21 sat i u nedjelju, sutra dakle, u 12,20 sati.

Čuvaaaj! Ide Gaće! // snimio Robert ŠoštarićUTAKMICA 3. KOLA 6. MEMORIJALNOG TURNIRA JOSIP SAMARŽIJA BEPO

PODRAVKA VEGETA – HYPO NÖ 32:31 (16:14)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 300. Suci: Ferenc Bonifert i Viktor Olah (Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (5), Jelčić (6), Kapitanović; Čović 1, Kožnjak 4, Pongrac, Šenvald, Petković 2(1), Gaće 5, Damnjanović 5, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 1, Horvat 12(1), Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.
HYPO NÖ: Arenhart (5), Blažek (6+1); Nascimento 7(1), Rocha 3, Piedade 7, Goričanec, Rodrigues 2, N. Stumvoll, Pinheiro, S. Stumvoll, Da Silva 1, Soos 7, Cararo, Kaiser, Temes 4. TRENER: Andras Nemeth.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Hypo NÖ 2(1).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Milanović Litre i Havić 2+2, Damnjanović 2), Hypo NÖ 4 minute (Goričanec, Da Silva).
IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Podravka Vegeta)