Pobjednice // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta slavljenica je. Osvojila je Hrvatski kup 22. puta. U finalu u Umagu pobijedila je zagrebačku Trešnjevku 24:13 (8:8). zasluženo. Čestitke!

Pobjednice // Foto Ivo Čičin-Mašansker Ekipe su nastupile u standardnim sastavima, osim što je kod Trešnjevke zbog ozljede u polufinalu izostala Antonia Oremović, a kapetanica Podravke Vegete Dragica Džono još je oporavljenica, ali je došla s ekipom u želji podizanja prvog trofeja ove sezone.

Pobjednice // Foto Ivo Čičin-MašanskerKako se prije finalne utakmice ženskoga kupa igrala utakmica za 3. mjesto muškog kupa između Varaždina i Dubrave, a ona je završila u 15,55 sati, satnica je kasnila. A onda je uslijedila ceremonija podjele medalja, pa se sve odužilo do iza 16 sati. Ekipama je za zagrijavanje ostalo nepunih 20 minuta, jer i TV-prijenos morao je početi na vrijeme. Vjerojatno je dio zagrijavanja obavljen u hodnicima ili izvan dvorane.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerJe li to utjecalo na slab početak susreta, ili činjenica da kad se ne uđe punom snagom sve liči na samouvjerenost, koja se osvetila. Podravka Vegeta doduše je povela s 2:0, ali sve do kraja poluvremena bilo je izjednačeno, a u tri navrata Trešnjevka je i vodila. Imala je priliku završiti poluvrijeme u svoju korist, ali je Jukić obranila sedmerac Šimare. Inače cijelo poluvrijeme branila je Kapitanović i skupila sedam obrana.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerKarakteristika igre u prvom dijelu bila je sporost, greške u napadu s ”nemogućim” dodavanjima, a s druge strane Trešnjevki se dozvoljavalo da u napadu previše igra na crti, što je rezultiralo sa četiri dosuđena sedmerca za Zagrepčanke.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerTrešnjevka 14 minuta nije zabila gol, Podravka Vegeta šest, pa je u 2. poluvremenu u 44. minuti bilo 14:8 za Koprivničanke. Ipak se počela oslikavati kvaliteta, a i posao se odrađivao bolje, sigurnije, preciznije. Trešnjevka je b ila ta koja je više griješila. Zato je Podravka imala prostora i za lijepe akcije, kolektivne i pojedinačne, osobito kontre. Trešnjevka je zabila prvi gol u drugom dijelu u 46. minuti. utakmica se pretvorila u jednosmjernu ulicu i Podravka Vegeta je praktički osvojila 22. naslov u kupu. I apsolutno popravila dojam iz prvog poluvremena.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-Mašansker Tako je i bilo, na kraju pobjeda Koprivničanku od 24:13 i veliko slavlje obje ekipe. Pehar Podravki Vegeti predao je predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerHRVATSKI RUKOMETNI KUP ZA ŽENE – FINALE

PODRAVKA VEGETA – TREŠNJEVKA 24:13 (8:8)

UMAG – Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja: 600. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd Na Moru). Nadzornik HRS-a: Saša Martinić (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (3+1), Kapitanović (10+0), Hajduk (-); Zadravec 4, Dežić, Karlovčan 2 Krsnik 2, Milošević 4, Džono, Nemaškalo 4, I. Mrđenv2, Vidakv4, Pavlović, Gugić, Debelić 2. TRENER: Goran Mrđen.

TRSEŠNJEVKA: Andrijašević (7+-), Brkljačić (2+-); Lesac 2, Lukšić 1, Smiljanić 1, Pašalić 1, Šimara 1(1), Varela 1, Toth 4(3), Miletić 1, M. Oremović, Čagalj, Vagner, Penava, Magenreuter, Dičak 1. TRENER: Miran Ognjenović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 0, Trešnjevka 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Zadravec, Krsnik, Vidak), Trešnjevka 2 (Dičak).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).