Rukometašice Podravke Vegete su na domaćem terenu odigrale zaostalo 4. kolo 1.HRL za žene protiv Dalmatinke i upisale uvjerljivu pobjedu 39:18, poluvrijeme 17:13. Sutra ih ponovno na domaćem terenu očekuje, redovno 6. kolo 1.HRL za žene protiv Splita 2010, a nakon toga slijedi reprezentativna pauza jer seniorke odlaze na Europsko prvenstvo.

Ana Pandža//foto: Ivan Brkić

Iako su prve minute u dominaciji pripale motiviranoj Dalmatinki koja je povela 3:5 nije dugo trebalo podravkašicama da se priključe i izjednače pa je rezultat nakon 8 minuta bio 5:5. U nastavku, ponovno do minimalnog vodstva dolaze odabranice Ivana Jerkovića, ali uz dvije brze kontre Šimara i Zadravec preokreću u korist podravkašica. Nakon 15 minuta susreta Podravka Vegeta se prvi puta odvojila na +2, rezultat je bio 8:6. Precizna je bila Barišić po dijagonali i asistirala za Zadravec koja svoj tim vodi do prvih +3 u današnjem susretu i rezultata 9:6. Sredinom prvog dijela, podravkašice su preuzele kontrolu nad utakmicom i počele uvećavati svoju prednost. Nakon 18 minuta Podravka Vegeta je u plusu pet pogodaka, rezultat je 12:7. U nastavku se nisu prestale boriti gošće iz Dalmacije te su serijom 3-0 ponovno ulovile priključak na samo dva pogotka zaostatka no podravkašice su i dalje ostale smirene i disciplinirane u obrani te organizirane u napadu i ponovno vraćaju prednost od +5 pogodaka te na poluvrijeme odlaze uz rezultat 17:13.

Šimara je danas 13 puta zatresla protivničku mrežu//foto: Ivan Brkić

Drugo poluvrijeme, atraktivno otvara Barišić koja šutem s poda postiže pogodak za novih +5, a onda slijedi kontra za Šimaru i sjajna asistencija za Šenvald. Nakon samo tri minute drugog dijela domaća je ekipa poduplala prednost, rezultat je u 33. minuti bio 21:13.  Dominantne i nedodirljive i u nastavku, uz atraktivne kontre gotovo nepogrješive Šimare podravkašice podižu prednost do nedostižnih +10. Obrambeno je u drugom poluvremenu išlo sve planu jer je u gotovo 17 minuta igre gostujuća ekipa zabila tek jedan pogodak. Veseli činjenica da je svoje prve minute nakon pauze zbog ozljede ramena upisala i Ema Guskić i upisala se u strijelce te danas od svojih suigračica dobila veliku podršku s klupe. Danas su najučinkovitija bila krila pa je tako Šimara zabila 13, Zadravec 5, a po pet su zabile i Pandža te Barišić. U strijelce se danas upisala i vratarka Lucija Bešen.

Nakon utakmice svoje dojmove su podijelili trener Željko Babić i Ema Guskić.

Čestitam mojim curama na dobroj igri. U prvom poluvremenu krenule smo malo lošije nego što smo se dogovorile no u drugom poluvremenu smo se nakon razgovora s trenerom digle kako u napadu tako i u obrani. Meni je osobno odličan osjećaj biti ponovno s ekipom na terenu i drago mi je da sam dio ovog tima – rekla je Guskić. 

Trener Babić daje upute igračicama//foto: Ivan Brkić

Složio bi se s Emom da možemo igrati bolje, čvršće i pokretljivije u obrani koja je naš zaštitni znak. Uoči drugog poluvremena smo se malo sabrali u svlačionici i podijelili nove uloge uz druge rotacije i naravno da je igra krenula u drugom smjeru. Bez obzira na to, svatko treba razmisliti o angažmanu i pristupu koji je danas u nekim trenucima bio dobar, a u nekim lošiji – zaključio je trener Babić. 

Ekipu sutra očekuje susret redovnog 6. kola 1.HRL za žene protiv Splita 2010, a susret je na rasporedu u 16.00 sati. Dvorana je otvorena i očekujemo da dođete bodriti cure u još jednom prvenstvenom ogledu uoči reprezentativne pauze.

Podravka Vegeta:Tucaković(2), Bešen (7)1; Zadravec 5, Vuković, Stelmakh, Popović 1, Guskić 1, Strugar 1, Kalaus L., Šenvald 2, Kalaus.D., Mrđen 3, Vuljak 2, Barišić 5, Šimara 13, Pandža 5. Trener: Željko Babić

Dalmatinka: Jelčić, Vugdelija;Gustin 3, Galov 1, Zelić G. 1, Lovrić, Jerković 1, Zelić A. 4, Bule 3, Burđelez 2, Žderić 2, Barbir 1. Trener: Ivan Jerković.

Isključenja: Podravka Vegeta 4min (Pandža, Mrđen)/Dalmatinka 4min(Zelić G., Bule)

Sedmerci: Podravka Vegeta 3/3/Dalmatinka 1/1

Foto: Ivan Brkić