Rukometašice Podravke Vegete su upisale još jednu vrijednu pobjedu na gostovanju u Rijeci, a svladale su domaćina 24:37, poluvrijeme 9:20. Tako su iz ovog četvrtfinalnog dvoboja osigurale plasman u polufinale hrvatskog ženskog kupa koje je na rasporedu krajem svibnja ove godine.

Otvorile su podravkašice odlično, gotovo podjednako susretu u Splitu proteklog vikenda pa je nakon pet minuta bilo 0:5. U šestoj je minuti domaća ekipa došla do prvog pogotka, ali i dalje su u dobrom ritmu ostale rukometašice Podravke koje su u nastavku održavale prednost, a do dvadesete minute susreta održavale su prednost na 5-6 pogodaka, a potom je prema kraju prvog poluvremena prednost rasla do +8, a pet minuta prije kraja prvog dijela, bilo je +10. Na odmor su Koprivničanke otišle s 11 pogodaka prednosti i rezultatom 9:20.

U prvim minutama drugog poluvremena i dalje su u jakom ritmu nastavile koprivničke rukometašice te su do 38. minute imale prednost od 17 pogodaka. Rotirao je trener Pranjić pa su i danas svoju minutažu dobile sve igračice. Posebno vrijedi istaknuti Andreu Šimaru koja je danas zabila sedam pogodaka, a slijedi ju Šenvald sa šest dok su po pet zabile Barišić i Vuković. Vratarke su danas upisale 18 obrana, Bešen 12, a Tucaković 6.

Dodajmo kako se na teren vratila i Elena Popović koja je propustila nekoliko utakmica zbog bronhitisa dok s ekipom na ovom gostovanju nije bila ni kapetanica Larissa Kalaus koja je također bila bolesna te se u ovom tjednu vratila treninzima, ali zaigrati bi ponovno mogla u subotu protiv Bjelovara na domaćem terenu.

Final four Kupa je tu. Mogu biti zadovoljan početkom utakmice, gdje smo opet ušli furiozno i odmah stvorili prednost koju nismo ispuštali do kraja utakmice. Ne mogu biti zadovoljan drugim poluvremenom gdje smo radili dosta grešaka i u obrani i u napadu, a to je nešto što nam se ne bi smjelo ponavljati. Na kraju smo ostvarili najbitnije i čestitam curama na plasmanu na završnicu Kupa, a sada se okrećemo prvenstvu jer nas već u subotu na domaćem terenu očekuje utakmica s Bjelovarom – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Dobro smo ušle u utakmicu te smo čvrstom obranom i istrčavanjem kontri i polukontri. U drugo poluvrijeme smo ušle nešto slabije, ali i trener je dosta rotirao tako da je svaka igračica dobila svoje minute. Na kraju želim čestitati ekipi na plasmanu u polufinale hrvatskog ženskog Kupa – rekla je Andrea Šimara.

Andrea Šimara // Plasmanu na završnicu Kupa dala doprinos maksimalnim učinkom uz sedam postignutih pogodaka

Sljedeće kolo koprivnička ekipa na domaćem terenu očekuje ekipu Bjelovara. Utakmica je na rasporedu u subotu s početkom u 16.00 sati, a ulaz u dvoranu je slobodan.

Zamet: Mraković (5), Leverić, Strukar (1);Troskot, Plahinek 4, N. Budić 4, Mršić, Nekić 1, J. Budić, Tabar 2, Pleša 4, Pleše 1, Visković 2, Kovačević,Grozdanić 4, Šutović 2, Strukar 1.

Podravka Vegeta:Bešen (12), Tucaković(6);Zdravec 3, Turk 4, Vuković 5, Stelmakh 1, Popović 2, Guskić 2, Franušić, Šenvald 6, Kalaus D., Mrđen 1, Vuljak 2, Barišić 5, Šimara 7, Pandža 1. Trener: Antonio Pranjić

Isključenja: Zamet 2 min (Troskot) Podravka Vegeta 8min(Barišić 2+2, Stelmakh, Vuljak)

Sedmerci: Zamet 4/5 Podravka Vegeta 1/1