Rukometašice Podravka Vegete izgubile su finalnu utakmicu hrvatskog kupa za žene protiv Lokomotive koja je danas slavila rezultatom 23:27, poluvrijeme 10:13.

Lijepo su otvorile utakmicu rukometašice Podravka Vegete, Dumanska sjajna na golu, čvrsta obrana na obje strane. Malo golova palo je do 11. minute, a Podravka Vegeta ima minimalnu prednost 4:3, ali želja i motivacija prštale su na terenu, a povici podrške orili su s terena i klupe. U 12. minuti podiže Podravka prednost na 5:3, pogotkom Milosavljević sa sedam metara, a sedmerac je iznudila Beganović. Stalo je malo u redovima Podravka Vegete i do 18. minute susreta Lokomotiva dolazi do minimalnog vodstva 5:6, a zatim prednost podiže na +2, a trener Antonio Pranjić zove minutu odmora. Do 20. minute Bešen upisuje svoju 10. obranu. U 25. minuti izjednačuje Podravka Vegeta, pogotkom Tsakalou sa sedam metara, rezultat je 8:8. Lokomotiva ponovno odlazi na dva pogotka prednosti, tri minute prije kraja poluvremena. Na poluvrijeme s tri gola prednosti odlazi Lokomotiva, rezultat je 10:13.

U drugom dijelu, Dumanska ima sjajne dvije intervencije na početku, ali ne uspijevaju Podravkašice do pogotka sve do 6. minute drugog poluvremena kada Tsakalou sjajno pogađa, a zatim je slijedi i Milosavljević koja pod prekršajem smanjuje prednost Lokomotive, rezultat je 12:14. Podiže Lokomotiva u 40. minuti ponovno prednost na +4, ali uzima inicijativu Milosavljević i sjajno pogađa za 14:17. Sredina drugog dijela, Lokomotiva je na +5, rezultat je 14:19. U nastavku dolaze u šansu preokrenuti rezultat u svoju korist Podravkine igračice, pet minuta prije kraja krenule su loviti rezultat i približile su se na tri pogotka zaostatka, ali nije bilo dovoljno i Lokomotiva u današnjoj utakmici slavi rezultatom 23:27 i odnosi trofej hrvatskog Kupa za žene za sezonu 2020/2021. U današnjoj utakmici uz najefikasniju i najraspucaniju Lamprini Tsakalou koja je zabila 9 pogodaka treba spomenuti i veliki doprinos Aneje Beganović koja je zabila 5 te Dejanu Milosavljević koja je zabila 6 pogodaka. Ne smijemo izostaviti ni Dumansku koja je danas imala 12 obrana. Čestitke Lokomotivi i treneru Nenadu Šoštariću.

Danas nismo bili konkretni u napadu, nismo imali strpljenja i nismo igrali ono što smo se dogovorili. Forsirali smo previše nepotrebnih šuteva i imali previše tehničkih pogrešaka i izgubljenih lopti. Igračice Lokomotive su to kaznile i ovim putem im želim čestitati na osvajanju Kupa, a nama preostaje odigrati pet utakmica prvenstva do kraja i zaključiti sezonu u prvoj Ligi bez poraza – rekao je trener Antonio Pranjić nakon utakmice.

Vrlo teška utakmica, svaka cura se borila, a mi smo bile dosta nervozne jer smo znale za koga igramo. Nismo imale disciplinu u napadu, a u prvom poluvremenu imale smo dobru obranu dok smo u drugom poluvremenu popustile u obrani. Danas je golmanica Lokomotive bila najjača karika njihove ekipe i moram reći da nam je strašno žao i da smo se trudile i pripremale za ovo, ali danas jednostavno nije išlo – rekla je Milosavljević.

Podravka Vegeta: Dumanska (12), Ećimović, Zadravec, Turk, Beganović 5, Popović, Jandrašić, Džono, Milosavljević 6, Mrđen, Mugoša 1, Franušić 1, Buljan, Škarić, Tsakalou 9, Carlos 1. Trener: Antonio Pranjić.
Lokomotiva Zagreb: Bešen(16), Ivančok, Posavec P. 2, Kaselj, Fureš, Šimara, Posavec S. 3, Ćurić, Vojnović 1, Kalaus L. 5, Kalus D. 6, Japundža 4,Bilandžić, Sedloska, Gavrić 1, Prkačin 5. Trener: Nenad Šoštarić.