Trofejnoj dvorani Hrvatskog rukometnog saveza (HRS – a) ždrijebom su određeni parovi četvrtfinala hrvatskog rukometnog Kupa. Ždrijeb su vodili povjerenik za natjecanje HRS-a Ante Ančić i voditelj natjecanja Bojan Filipović. 

U konkurenciji rukometašica, gdje naslov brani Podravka Vegeta, svih osam klubova dolazi iz 1. hrvatske rukometne lige za žene, tako da nije bilo potrebe za dirigiranim ždrijebom domaćinstva. Drugim riječima, klub koji je izvučen prvi postao je ujedno i domaćin. To je važno znati jer se u četvrtfinalu igra samo jedna utakmica. Kuglice ždrijeba tako su spojile, odnosno odredile da se u četvrtzavršnici sastaju:

RK LOKOMOTIVA ZAGREB – ŽRK BJELOVAR
RK DALMATINKA – ŽRK TROGIR 58
ŽRK ZAMET – PODRAVKA VEGETA
ŽRK DUGO SELO 55 – KOKA

Kao i pretprošle sezone u četvrtfinalu Kupa nas očekuje ekipa Zameta s kojim smo nedavno igrali u prvenstvu te smo uvjerljivo pobjedili. Ovo će biti malo drugačija utakmica, kojoj ćemo pristupiti maksimalno ozbiljno jer mi ove sezone branimo naslov u Kupu i znamo što nam je cilj – rekao je trener Antonio Pranjić nakon ždrijeba. 

Četvrtfinalni susreti rukometašica na rasporedu su 29. ožujka 2023. godine.