Podravka Vegeta pobijedila je Osijek s rezultatom 42:21. Bila je to utakmica 3. kola 1. HRL za žene. Igralo se u dvorani Fran Galović pred 300 gledatelja.
Podravka Vegeta dobro je otvorila utakmicu. Od samog početka igra čvrstu obranu na koju gošće iz Osijeka nemaju odgovor. Unatoč nekoliko tehničkih pogrešaka u prvih pet minuta te promašenih zicera Podravka vrlo brzo dolazi na četiri pogotka prednosti. U nastavku poluvremena domaće igračice igraju obranu još bolje te stvaraju nekoliko prilika za kontre. Korina Karlovčan zabija 4 pogotka u nekoliko minuta te dodatno povećava prednost Podravke. U 24 minuti nakon zabijenog pogotka iz kontre Nikolina Zadravec ostaje ležati te je iznose iz igrališta.
Do kraja poluvremena  nastavak dobre igre u obrani, ali i učinkovitošću u napadu domaće rukometašice na odmor odlaze s 14 golova prednosti odnosno pri rezultatu 21:7. Za rezultat je svakako zaslužna i golmanica Podravka Vegete Jovana Risović koja je u prvom dijelu susreta upisala 10 obrana.
U nastavku utakmice nastavlja se dobra igra Podravke koja igra čvrstu obranu te je učinkovita u napadu. Trener Saračević u drugom poluvremenu na vratima daje priliku Magdaleni Ećimović. Također u igru ulazi i Elena Gjorgjijevska koja zabija dva pogotka u prvih dvije minute. Rukometašice Osijeka teško dolaze do pogotka, a Podravka Vegeta s druge strane zabija nekoliko laganih pogodaka iz kontranapada te odlazi na plus 20. Lea Franušić i Dijana Mugoša u nastavku pune protivničku mrežu te dižu razliku na 22 gola razlike. Podravka do kraja utakmice igra dobro te je konačni rezultat Podravka Vegeta 42 – Osijek 21.
Kod rukometašica Osijeka istaknule su se Dora Lacković , Josipa Jerčinović i Zorana Milić.
Nakon utakmice trener Podravka Vegete Zlatko Saračević izjavio je sljedeće:

Čestitam svojim curama na ozbiljnoj i dobroj utakmici protiv Osijeka. Dale su svoj maksimum iako su jučer došle iz Francuske te sam ponosan na njih. Nažalost sijenu je na pobjedu bacila ozljeda Zadravec za koju se nadamo da nije ništa teško – rekao je trener Saračević nakon utakmice.

 

RK PODRAVKA VEGETA 42 (21)
ŽRK OSIJEK 21 (7)
KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović. GLEDATELJA: 300. SUCI: Antonio Jurić i Deni Marčinković (Bjelovar). DELEGAT: Predrag Krstanović (Kutina).
PODRAVKA VEGETA: Risović (10), Ećimović (6); Zadravec 3, Turk 3 , Karlovčan 9, Popović 6, Jandrašić 1, Milošević 4, Džono, Milosavljević 4, Mugoša 7, Franušić 3, Stanko 2, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 3, Debelić 1.
TRENER: Zlatko Saračević.
OSIJEK: Brkić (9), Borac (-), Milas (-); Putnik 1, Hren 1, Lacković 3, Jerčinović 6, Prskalo, Jeršek 2, Čanadžija. Franjković, Frančić, Sablić 1, Milić 7, Ljubas.
TRENER: Zlatko Marčetić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 4 (2), Osijek 3 (2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta – (-), Osijek 2 min. (Lacković),

 

Ovog vikenda Podravka Vegetu očekuje domaćinstvo u 2. kolu DELO EHF Lige prvakinja. U goste dolazi norveški Vipers Kristiansand, a utakmica je na rasporedu u nedjelju, 13. listopada s početkom u 18 sati. Lokacija igranja je ista kao i uvijek Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović. Ulaz je besplatan, no potrebno je imati ulaznicu zbog ograničenog kapaciteta dvorane.

Fotografije: Ivan Brkić