Detalj s utakmice u Vacu // Foto: RK PodravkaRukometašice Podravke Vegete nisu uspjele ostvariti plasman u četvrtfinale Kupa pobjednica kupova. Mađarski Vaci NKSE pobijedio je u uzvratnoj utakmici osmine finala s 10 pogodaka razlike, 29:19, poluvrijeme 14:9.

Od početka utakmice naša ekipa nije dobro djelovala na terenu, u obrani nije bilo dovoljno odlučnosti ni čvrstine, a u napadu je slika također bila loša. Vanjske igračice nisu znale kako organizirati napad i doći do izrađene situacije za udarac prema suparničkim vratima, i Vaci je u 9. minuti imao vodstvo od velikih 5:0.

Dobro je branila golmanica Marta Žderić, koja je Podravku svojim obranama držala u igri, no igračice na terenu nažalost je nisu popratile. Kod domaćih je odlično igrača lijeva vanjska igračica Kinga Klivinyi, veliki talent mađarskog rukometa, do kraja utakmice postigla je čak 14 pogodaka.

Samo dvije igračice bile su raspoložene u Podravkinim redovima, uz Žderić je to bila Nikica Pušić-Koroljević na lijevom krilu. Zakazale su vanjske igračice, zakazala je cijela ekipa u obrani, a Vaci je djelovao poletno, brzo i izuzetno motivirano, a gotovo svi udarci ulazili su im u mrežu u drugom poluvremenu.

Domaća ekipa je u 50. minuti povela s 11 pogodaka razlike, i od toga se Podravka više nije uspjela oporaviti. U 53. minuti bilo je 27:18, na kraju je završilo 29:19, a tijekom cijele utakmice Podravkina je klupa imala dosta prigovora na kriterije i sporne odluke švicarskih sudaca.

No, to se više ne može vratiti ni ispraviti, Vaci će u utorak sa zanimanjem pratiti ždrijeb četvrtfinala u Beču, a Podravka Vegeta okreće se domaćem prvenstvu i Kupu te Regionalnoj ligi u kojoj sljedećeg vikenda gostuje u Makedoniji kod Vardara i Metalurga.

Podravkini navijači u Vacu // Foto: RK Podravka