Rukometašice Podravka Vegete danas su bile domaća ekipa na gostovanju u Sinju gdje su svladale ŽRK Sinj u odigranoj utakmici, zaostalog 8. kola 1. HRL za žene rezultatom, 38:20 poluvrijeme 15:9.

Utakmicu je dobro otvorila Dijana Mugoša pa je do šeste minute čak tri puta zatresla mrežu Sinjanki, jednom iz kontre i dva puta s krilne pozicije. Dobro je raspoložena u prvom poluvremenu i Franušić koja svoj prvi pogodak s vanjske pozicije daje u četvrtoj minuti, a u nastavku dodaje još jedan iz kontre i jedan sa šest metara. U desetoj minuti precizna je Popović sa crte za 7:4. Smanjile su to Sinjanke uz pogodak Paule Crnčević koja je bila najefikasnija u prvom poluvremenu, a onda je uslijedio niz tehničkih pogrešaka na jednoj i drugoj strani. To i nije toliko čudno s obzirom da su koprivničke rukometašice na put otišle prošle srijede i da su više od pola vremena provele na putu, a pritom odigrale dvije prvenstvene utakmice te jednu u Ligi prvakinja. Ovo je koprivničkim rukometašicama četvrta utakmica u pet dana. Dobru je realizaciju imala i Dejana Milosavljević koja je u prvom poluvremenu zabila pet pogodaka. Rezultat poluvremena bio je 15:9.

U drugom poluvremenu u igru ulaze Zrnić i Mrđen i u prve tri minute drugog dijela Podravka Vegeta je na +8 uz dva pogotka Zrnić iz kontranapada, a jedan je dodala Mrđen izvana. Uslijedila je minuta odmora za Sinjanke. Podiže Franušić gol razliku i pogađa najprije sa šest metara, a onda po sredini izvana za 21:11. U nastavku ulazi i Margarita Škarić koja odlično koristi svoju minutažu i zabija čak četiri pogotka sa stopostotnim učinkom, a pridružila se golijadi iz kontranapada i Zrnić koja u 53. minuti zabija svoj šesti pogodak, a rezultat je 34:19.  Naše cure mirno i koncentrirano privode utakmicu kraju, a Sinjanke su u posljednjih sedam minuta postigle tek jedan pogodak. Rezultat za kraj u korist koprivničkih rukometašica bio je 38:20. Danas su se najviše puta u strijelce upisale Franušić s osam pogodaka i Zrnić sa sedam. Odličan je dan imala i naša mlada kružna napadačica Elena Popović, koja je poentirala pet puta kao i Milosavljević. U posljednje tri odigrane prvenstvene utakmice trener Zlatko Saračević je svim igračicama dao podjednaku minutažu s naglaskom na one najmlađe, koju su u velikoj mjeri i opravdale.

S upisanom jedanaestom pobjedom u prvenstvu i stopostotnim učinkom u hrvatskom prvenstvu, rukometašice Podravka Vegete putuju prema Koprivnici i okreću se novim obavezama jer u nedjelju je na rasporedu derbi s Lokomotivom na domaćem terenu.