U 5. kolu EHF Kupa na gostovanju u San Sebastianu ekipa RK Podravka Vegete u nešto lošijem izdanju s dosta promašenih zicera nije uspjela svladati domaćina Super Amara Bera Beru, a na tablici naše cure ostaju na osam bodova uz osigurano četvrtfinale. Utakmica je završila 32:26, poluvrijeme 13:12.

Prvi napad imale su Španjolke no ne uspijevaju ga realizirati pa u tome uspijevaju u sljedećem napadu dok Podravka Vegeta ostaje bez gola. Brzo to ispravljaju Koprivničanke pa uz dva vezana pogotka dolaze u vodstvo. U šestoj minuti krenule su Saračevićeve odabranice borbeno i s tri vezana pogotka Turk i Holešove s krila te Milošević sa sredine Podravka je u 10′ na +3, a rezultat je (3:6). Iako je nastala mala panika u redovima Španjolki u četiri minute napravile su priključak na 6:6 što je ujedno bila uzbuna za time out treneru Zlatku Saračeviću. Osamnaesta minuta nosi novo vodstvo za domaću ekipu od +2. Uz dosta tehničkih pogrešaka, na terenu prava utrka gol za gol, propuštamo prilike za izjednačenje koje ipak dolazi u 24′ pogotkom Holešove iz kontre. Do kraja poluvremena igra se gol za gol, a na poluvrijeme naše cure odlaze s jednim golom zaostatka (13:12).

U drugom poluvremenu očekivali smo preokret no ulazimo u crnu rupu pa je do 35′ minute domaća ekipa na +4. U 37. minuti, sušu prekida Ana Debelić koja je konačno došla u šansu i to s dva vezana pogotka. Holešova vodi do -2, a Chigirinova do -1 zaostatka u 41. minuti. Nije to stvorilo nikakvu paniku u redovima Španjolki pa su 45′ ponovno na +5 , trener Saračević zove minutu odmora. Stalo je malo i Španjolke pa Podravka Vegeta smanjuje zaostatak na -3, a rezultat je 22:19. Novu nadu daje obrana Ećimović u tom trenutku no novi sedmerac nije imao tu sudbinu pa su Španjolke ponovno na +4, a svoju prednost povećavaju do novih +5. Chigirinova pogađa sedmerac za zaostatak od -4 i ponovno pokušavamo popraviti zabrinjavajuće brojke na semaforu, ali neuspješno. Do kraja utakmice čak dva puta je domaća ekipa na +6, a nade stizanje više nema pridonijelo je tome dosta promašenih zicera, pogrešaka, a i u igri sa sedam igrača nismo uspjeli ništa napraviti protiv ove brze ekipe. Nema žaljenja za izgubljenim jer Podravka Vegeta je već osigurala četvrtfinale, a priliku za prvo mjesto ima već sljedećeg vikenda u Koprivnici protiv Nikobinga, a španjolska je ekipa zasluženo zadržala oba boda u Španjolskoj.