U dvorani 2 Doma sportova je odigrana utakmica 9. kola 1.HRL za žene protiv zagrebačke Lokomotive koju je Podravka izgubila 22:20, poluvrijeme 9:11.

Derbi velikog značenja, koji uvijek nosi velika rukometna uzbuđenja, krenuo je s vodstvom Podravke 2:0, odlično je držala obranu Podravka i nametnule su odabranice Željka Babića svoj ritam od prve minute. Nakon pet minuta igre bilo je 1:3 za podravkašice, a potom i 1:4. Ušla je u nastavku i Lokomotiva u dobar niz, iznuđeni sedmerci i tehničke greške u Podravkinim redovima dali su im prostor za priključak na samo pogodak zaostatka i nakon malo više od 10 minuta bilo je 3:4.

Nakon 13 minuta ponovno su u boljem ritmu bile podravkašice i do sredine poluvremena Podravka je na +4, u sigurnijoj rezultatskoj zoni, na semaforu je bilo 3:7. Podravka je u nastavku odličnom serijom 4-0 došla podigla prednost do +5. Nakon 18 minuta rezultat je bio 3:8 pa je trener Šoštarić pozvao minutu odmora. Do kraja prvog dijela ušle su podravkašice u još jedan nesretni niz izgubljenih lopti i promašenih šuteva što je Lokomotiva iskoristila i ponovno se približila i to na dva pogotka zaostatka te su igračice Podravka Vegete na odmor otišle uz rezultat 9:11 i prednost od dva pogotka.

Iako je u prvom poluvremenu bilo šanse da se utakmica ozbiljnije prelomi u korist podravkašica, nakon 30 minuta, drama se nastavlja i na startu drugog poluvremena. Izjednačila je Lokomotiva, bilo je 11:11 nakon prve tri minute. Dižu se podravkašice ponovno i serijom 3-0 osiguravaju prednost od 3 pogotka, rezultat je bio 11:14. U 39. minuti ponovno trener Šoštarić zove minutu odmora jer je Podravka podigla na 11:15, a odmah zatim i na 11:16. U nastavku slijedi nova drama, ponovno se priključila na samo pogodak zaostatka domaća ekipa, rezultat je bio 16:17, a trener Babić pozvao je minutu odmora. Posljednjih 15 minuta je na neki način poništilo sve ono dobro što su podravkašice pokazale, a 3 i pol minute prije kraja, Lokomotiva dolazi do prvog vodstva na utakmici, 20:19. Nisu tu pod pritiskom rezultata izdržale podravkašice te je na kraju domaća ekipa ostvarila pobjedu i osigurala prvo mjesto na tablici do uzvratnog ogleda u Koprivnici. Podravka Vegeta u petak u 18.00 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo dočekuje ŽARK Split čime će zaključiti prvi dio sezone.

Željko Babić//foto: Ivan Brkić

Naše cure su i danas pokazale jaki karakter međutim, zadnjih 15 minuta mi više nismo mogli igrati rukomet. Ne znam iz kojeg razloga, ne mogu to ni komentirati. Imali smo puno isključenja, probijanja, prekršaja i bilo je jako teško igrati. Zadnjih 10, 12 minuta mi smo bili s četiri igrača, ne mogu to ni komentirati. Ovo je prvo poluvrijeme, izgubili smo dva razlike. Vodili smo, imali smo dobru kontrolu, međutim očito se nešto desilo zadnjih 15 minuta gdje mi nismo mogli igrati normalan rukomet – rekao je trener Željko Babić nakon utakmice. 

Lucija Bešen//foto: Ivan Brkić

Mislim da je bila teška utakmica za sve nas. Imale smo rezultat pod kontrolom i onda su se desile crne rupe iz kojih se mi nismo uspjele izvuć. Minus dva, u Koprivnici krećemo od -2 i mislim i vjerujem da ćemo to u Koprivnici popraviti, da će rezultat biti na našoj strani i da ćemo bolje odreagirati nego sada – zaključila je Bešen. 

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 22:20 (9:11)
LOKOMOTIVA: Ivančok (9), Novosel (1+2); Burić, Tupek 7(6), Malec 4(2), Birtić 6, Posavec 2, Ćurić, Dramac, Japundža 1, Kaluđerović 1, Lisjak 1, Bilandžić, Sedloska, Škarić, Jarak.
TRENER: Nenad Šoštarić.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen (7+2); Zadravec 1, Turk, Vuković, Stelmakh 1, Popović, Guskić 5(4), L. Kalaus 2, Šenvald 2(1), D. Kalaus 2, Mrđen, Vuljak, Barišić 3, Šimara 3, Pandža 1(1).
TRENER: Željko Babić.
SEDMERCI: Lokomotiva 11(8), Podravka 8(6),
ISKLJUČENJA: Lokomotiva 10 min, Podravka 12 min.

Foto: Ivan Brkić