Rukometašice Podravke su danas na gostovanju u Velikoj Gorici  protiv Udarnika upisale uvjerljivu pobjedu 23:43, poluvrijeme 8:21 i tako osigurale plasman u četvrtfinale hrvatskog kupa za žene. S optimizmom je otvorila domaća ekipa koja je ovaj događaj predstavila kao povijesni i njima od posebne važnosti no kratko su vodili u prvim minutama pa su podravkašice ubacile u višu brzinu i odlaze najprije na +5 do sredine poluvremena, a onda nakon 20 minuta do osam pogodaka prednosti. Nastavile su povećavati svoju prednost te do poluvremena već imaju +13, rezultat je bio 8:21.

Nastavile su podravkašice u dobrom ritmu i u drugom dijelu, a danas su svoje minute dobile i one igračice koje inače imaju manju minutažu. Cijelo je drugo poluvrijeme vrata Podravke čuvala mlada vratarka Nika Galinec, a treba reći i kako je Katja Vuković po prvi puta za Podravku pucala penale te je danas zabila ukupno 12 pogodaka, od kojih je 5 bilo sa sedam metara .

Veseli činjenica da su uoči ove utakmice iz Udarnika pozvali i naše mlađe kategorije da dođu odigrati utakmice koje su bile uvertira današnjoj utakmici. Ekipa RK Podravka U14 je upisala uvjerljivu pobjedu dok su djevojčice U12 imale malo manje sreće te su poražene od domaće ekipe.

Želim zahvaliti Udarniku i publici u Gorici što su danas priredili prekrasan sportski dan. Čestitam našim curama na prolasku u četvrtfinale Kupa. Mi se sad okrećemo suboti kada nas očekuje utakmica s Trogirom gdje očekujem da obrambeno izgledamo bolje nego danas – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Čestitam mojoj ekipi na pobjedi i prolasku dalje u Kupu, a zatim i Udarniku na fer igri. Odigrale smo kako je trener tražio od nas, ali smo ušle malo nervozno u utakmicu no to smo ispravili. Popravile smo obranu i dalje dolazile do lakih i brzih pogodaka te zasluženo slavile – rekla je Katja Vuković. 

Podravka Vegeta: Bešen (10+2), Galinec(5+1); Zadravec 4, Turk 3,Vuković 12(5), Popović 2, Guskić 5,Franušić 2, Šenvald 2, Kalaus D., Mrđen 3, Vuljak 3, Barišić 7(2), Šimara, Pandža.Trener: Antonio Pranjić

Sedmerci: Podravka Vegeta (7/8 )

Isključenja: 6min (Barišić 2+2, Šenvald)

Foto: Romana Mihalec