Rukometašice Podravke Vegete su danas u porečkoj Žatici odigrale polufinalnu utakmicu hrvatskog ženskog kupa s Dalmatinkom i plasirale se u finale hrvatskog Kupa za žene uz rezultat 44:22, poluvrijeme 22:10.

Uoči početka ovog polufinalnog susreta održana je svečanost na kojoj je uručen pehar podravkašicama za osvojeno drugo mjesto u 1.HRL za žene. Pehar je za ekipu preuzela kapetanica ekipe Larissa Kalaus, a nakon toga je uslijedila druga utakmica polufinala hrvatskog ženskog Kupa između Podravke Vegete i Dalmatinke iz Ploča. U prvom je polufinalnom susretu protiv Koke slavila Lokomotiva, a današnjom joj se uvjerljivom pobjedom Podravka Vegeta pridružila u finalu te tako subota donosi ono najuzbudljivije, derbi Podravka Vegete i Lokomotive Zagreb. Tofej u Kupu može pripasti samo jednoj ekipi pa je nužno da Podravka u tom susretu dođe do pobjede kako bi obranila naslov u Kupu.

Otvorila je Podravka Vegeta odlično današnji susret te nakon dvije minute naše djevoje imaju 3:0. Nakon pet minuta bilo je 5:2, a došle su do prvih pogodaka i djevojke iz Ploča. Do prvih +5 podravkašice dolaze u 10. minuti. Smanjile su to Pločanke u nastavku, ali brzo se vraća Podravka ponovno na +5 i nakon toga više im nisu dale blizu, naprotiv, potpuno se raspala Dalmatinka. Sredinom poluvremena, podravkašice su na uvjerljivih +8, rezultat je bio 12:4, s strijelkinja je bila Zadravec, bio je to njezin 5. pogodak u tom trenutku. U 17. minuti podravkašice su već imale velikih +10, rezultat je bio 14:4, a krasila je naše redove ponovno čvrsta i pokretljiva obrana iz koje su igračice Podravke vukle brzu kontru i polukontru te prilično lako dolazile do pogodaka. Nastavile su u istom tonu podravkašice i do kraja prvog dijela te na odmor otišle s uvjerljivom prednošću od 12 pogodaka i rezultatom 22:10.

I drugo poluvrijeme nastavile su podravkašice u jakom ritmu i povećavale rezultatsku prednost i nakon 10 minuta drugog dijela izabranice Antonia Pranjića imaju velikih +15, rezultat je bio 30:15. Sredinom, drugog dijela, samo pet minuta nakon, Larissa Kalaus je precizna sa sedam metara za velikih +20, rezultat je bio 35:15. U nastavku su podravkašice i dalje dominirale te Dalmatinku ostavile čak 22 pogotka u zaostatku uz pobjedu 44:22.

Trener Antonio Pranjić uoči polufinalne utakmice hrvatskog Kupa za žene//foto: Ivan Brkić

Čestitam našim igračicama i stožeru na plasmanu u finale. Danas smo imali dobar pristup od samog početka, imali smo agresivnu obranu koja nam je donijela puno golova iz polukontre i kontre. Mislim da smo danas bili dobri i u toj realizaciji. Na kraju je došlo do te visoke pobjede i mislim da mogu biti zadovoljan s pristupom igračica te me to veseli uoči tog finalnog dvoboja u subotu. Što se tiče Lokomotive i Podravke tu nema nekih tajni. U posljednjem dvoboju slavili smo mi na domaćem terenu, a u Poreč smo došli s ciljem da branimo taj trofej i tako ćemo i pristupiti toj utakmici u subotu te dati sve od sebe da na terenu izgledamo najbolje što možemo. Normalno je da će ta utakmica biti teška i da će se rezultat lomiti no nadam se da će se prelomiti na našu stranu i da sretni idemo doma – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Andrea Šimara u skoku//foto: Ivan Brkić

Čestitam mojoj ekipi i stožeru na plasmanu u finale. Dobro smo ušli u utakmicu i to nam je bio jedan od ciljeva. Cilj nam je bio i da igramo to finale i uspjeli smo te smo svi sretni i zadovoljni s time. U subotu moramo gledati samo nas, ući čvrsto od početka utakmice s dobrom obranom i probati doći do što više lakih pogodaka – rekla je Andrea Šimara. 

Čak 12 igračica sastava iz Koprivnice našlo se među strijelkinjama. Posebno raspoložena bila su krila koja su na kraju bila i najbolji strijelci – Katja Vuković 7, Nikolina Zadravec i Andrea Šimara po 6 pogodaka. Šest je dala i Sara Šenvald.

Finale je na rasporedu u subotu s početkom u 17.30 sati, ponovno u porečkoj Žatici u koju je ulaz slobodan. I ovoga će puta biti zasigurno napeto u duhu najatraktivnijeg hrvatskog derbija u kojem će se Podravka Vegeta i Lokomotiva boriti za trofej u hrvatskom Kupu. Podravkašice brane prošlogodišnji naslov stoga nije na odmet reći kako je motiv i želja da se trofej vrati u Koprivnicu izuzetno velik. Utakmicu možete pratiti u subotu na 2. programu HRT-a.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (5), Bešen (8); Zadravec 6, Turk 2, Vuković 7, Stelmah 1, Popović 1, Franušić 4, L. Kalaus 3(2), Šenvald 6, D. Kalaus, Mrđen 2, Vuljak, Barišić 6, Šimara 6, Pandža 3.
TRENER: Antonio Pranjić.

DALMATINKA PLOČE: Vugdelija(4), Prusac(1);Gustin 4, Zelić G., Jerković A., Zelić A. 3, Bule 3, Jerković K., Žderić M. 2, Barbir Ena, Oršulić 2, Burđelez, Žderić, Barbir Ema 2, Tolić, Sušak Anđela 6. TRENER:Ivan Jerković.

Isključenja: Podravka Vegeta 12 min (Šenvald 2+2, Kalaus L. 2+2, Mrđen, Barišić) Dalmatinka Ploče 6min( Zelić, Barbir Ema, Sušak)

Sedmerci: Podravka Vegeta 2/3 Dalmatinka Ploče 3/3

Foto: Ivan Brkić