Vrlo velik izazov bio je pred rukometašicama Podravka Vegete koje su danas pred 2300 gledatelja odigrale jednu od najboljih ako ne i najbolju europsku utakmicu u ovoj sezoni i ostvarile pobjedu 24:18. Uoči odigravanja domaće uzvratne utakmice četvrtfinala EHF Kupa, imale su težak zadatak, dostići veliku prednost od +8 koju je protivnička ekipa napravila u Danskoj i u tome su zamalo uspjele, a vjere nije nedostajalo do posljednjeg sudačkog zvižduka što je pokazao i rezultat dok su našu ekipu od polufinala EHF Kupa dijelila još dva pogotka.

Odlično otvorena utakmica pogotkom Milosavljević za 1:0, a sljedeći je pridružila Chigirinova nakon čega se u narednim minutama vodi borba gol za gol. Nisu se dugo uspjele održati gostujuće igračice uz sjajno postavljenu obranu Saračevićevih djevojaka. U 24′ minuti hrabro pogađa Milosavljević za prvu ozbiljnu prednost od +4. Publika je na nogama, a nevjerojatna podrška sijevala je s tribina u svakom napadu i obrani naših cura. Diže se prednost do kraja poluvremena do visokih +6 pogotokom Turk s krila, a Podravkašice na odmor odlaze s rezultatom 12:6.

Odlično su započele i u drugom poluvremenu kada su sjajnim nizom koji kreće od Džono preko Debelić do Ikhneve već u 36′ svoju prednost povećale do velikih +9 (16:7). Od 42′ krenuo je blagi pad i nedostatak snage kod naše ekipe, nužne su bile rotacije, posebno za Korinu Karlovčan koja je punih 45 minuta odigrala senzacionalno u obrani. Njezine su se rezerve potrošile i trener Saračević intervenirao je u postavi kako bi iz ekipe izvukao maksimum do kraja utakmice. Krenule su tu Dankinje u lov na priključak i do 45′ došle do -3, a tu je svoj najveći doprinos dala odlična vratarka Ryde no ekipa nije odustala. Držale su tempo naše cure i dalje, a u nastavku su intervenirale Debelić i Milosavljević  za novih +5 te se borbenost u ekipi držale na nivou do najtužnijeg sudačkog zvižduka za jednu ovako veliku pobjedu (24:18).

Podravkašice su veliku pobjedu od +6 i svojih 16 europskih utakmica morale proslaviti uz suze, koje ovoga puta nisu bile radosnice jer su im 2 pogotka onemogućila korak dalje, odlazak u polufinale EHF Kupa koje su nakon ovakve predstave uistinu zaslužile. Sjajan oproštaj od Europe u punoj dvorani, 16 veličanstvenih europskih utakmica, ispunjena dvorana i nevjerojatna atmosfera držala je cure kroz cijelu europsku sezonu. Za kraj vrijedi reći jedan podatak koji govori o njihovoj srčanosti i borbenosti, a to je da su dosad od početka sezone odradile 243 treninga ne računajući utakmice. Ovo je ekipa koja je htjela i uspjela živjeti europski san, ekipa koja je vratila publiku u dvoranu, ali i Podravku tamo gdje joj je mjesto i ne treba plakati jer se o ovoj bajci na početku sezone samo sanjalo, a do danas živjeli smo ga svi zajedno i nastavit ćemo ga živjeti i dalje. Posebno smo ponosni na sve vas koji ste bili vjerna i glasna podrška s tribina i obilježili s ovim hrabrim curama njihovo divno sportsko poglavlje života, pisali s nama priču koja će se nastaviti i izgradili temelje za njihov rast u novim sportskim izazovima. Jedno je sigurno ovo je tek početak jednog lijepog puta na koji je Podravka posljednjih godina čekala, a sada kada su se staze malo utabale bit će lakše, uz sve vas dragi ljudi, puno lakše.

Ja bih prvo čestitao Herningu na zasluženom prolazu koji su u dvije utakmice bili bolji za dva gola. Čestitam mojim curama, nemam ništa prigovoriti. Probali smo, vjerovale su, borile se, ali odlučile su dvije-tri lopte. Neke su umrle na terenu pa smo morali mijenjati. Kad stižeš ovakav rezultat ne valja brzo povesti, a ovih 9 razlike nismo pratili do kraja – rekao je trener Saračević vidno zadovoljan prezentacijom djevojaka, ali tužan zbog izmaklog prolaza.

Ne mogu reći čestitam, ali mogu reći da je ovo bila jedna od najboljih atmosfera u kojima smo igrali ove sezone. Za nas je ovo bila vrlo intenzivna utakmica. Imali smo velikih problema, posebno u prvom poluvremenu s dobro postavljenom obranom, ali u drugom poluvremenu presudio je odličan dan naše golmanice Ryde pa smo zahvaljujući kontranapadima ipak našli neka rješenja – rekao je trener Ikasta Kristensen Kristian.

Dejana Milosavljević danas je bila neustrašiva i radila je najviše problema Dankinjama te postigla 6 pogodaka iz igre čime se u očima novinara nametnula kao igrač utakmice i zasluženo došla na konferenciju za medije. Kao ni na terenu nakon utakmice i dalje nije mogla suzdržati suze, ali pronašla je snagu da se obrati medijima.

Što reći nakon ovakve utakmice, najprije bih zahvalila publici jer ova atmosfera kakva je bila tu, stvarno se riječima teško može opisati. Bio je takav gušt igrati pred ovakvom publikom i mislim da je zbog toga svakoj curi još više žao. Opet smo pokazale da možemo i da moramo samo imati konstantu u ovakvim utakmicama. Svi koji su gledali vidjeli su kakva je bila i hvala svima što su vjerovali u nas i došli u ovakvom broju. Pripremali smo se dobro kao što je i rekao njihov trener, mijenjali smo stalno obrane i mislim da smo svi odradili maksimalno što smo mogli. Uvijek je tu i taj faktor sreće koji okrene par lopti, ali eto, ovaj puta je bila na njihovoj strani, nadam se da će sljedeći puta biti na našoj – rekla je naša emocijama preplavljena Dejana Milosavljević.