Rukometašice Podravka Vegete danas su u Dvorani europskih prvaka u Bjelovaru svladale domaćina 21:29 u zaostalom 19. kolu 1.HRL za žene. Najbolji strijelci utakmice bile su Tsakalou i Milosavljević s po osam pogodaka i Mugoša sa sedam pogodaka. Ovo je ujedno pretposljednja utakmica na gostujućem terenu u ovoj sezoni, a slijedi još gostovanje u Osijeku u petak te posljednja utakmica na domaćem terenu sa Splitom kada će braniteljice naslova hrvatskih prvakinja po 26. puta podići pehar.

Utakmicu je pogotkom otvorila Turk u prvoj minuti iz kontre. Unatoč vrlo dobroj igri Bjelovarčanki u obrani i napadu, pronalazile su Podravkašice rješenja no u prvih 10 minuta igre gledamo dosta brzopletih pogrešaka i na jednoj i na drugoj strani pa jedanaesta minuta pokazuje 4:5 na semaforu, a strijelkinja izvana bila je Lamprini Tsakalou. Minimalno vodstvo preuzima domaća ekipa no brzo preokreću Podravkašice i odvajaju se u nastavku najprije na dva, a onda i do pet razlike. U igri su i Popović i Jandrašić, a naša ekipa na poluvrijeme odlazi s pet pogodaka prednosti, rezultat je 10:15. Bilo je to i sjajno poluvrijeme Dumanske na vratima.

U drugom poluvremenu i dalje u igri mlade Jandrašić i Popović, a pridružuje se i Ećimović na golu. Do 36. minute približavaju se raspucane Bjelovarčanke na samo pogodak zaostatka, a potom u 38. minuti i izjednačenja koje je potrajalo tek nekoliko sekundi kada uzvraća Milosavljević za novo vodstvo Podravke. Ne ispuštaju vodstvo u nastavku naše cure , a deset minuta prije kraja podižu vodstvo najprije na +3, za 19:22, a pogodak je realizirala Mugoša iz kontre. Pet minuta prije kraja Podravka je ponovno na +5, rezultat je 20:25 . Do kraja povećavaju prednost rukometašice Podravke koje su već u prošlom kolu matematički osigurale 26. naslov hrvatskih prvakinja i utakmicu završavaju s osam pogodaka prednosti i rezultatom 21:29.

Nakon utakmice izjavu je za klupske stranice dao trener Antonio Pranjić.

”Čestitam našim igračicama na još jednoj pobjedi. Mogu biti zadovoljan rezultatom, ali i ne i prikazanom igrom pogotovo početkom drugog poluvremena kada smo protivniku dopustili da se vrati u igru,” rekao je trener Pranjić.

Svoju izjavu nakon utakmice dala je i Dijana Mugoša.

”Bila je jako tvrda i zahtjevna utakmica. Imale smo dosta tehničkih grešaka i promašenih zicera no na kraju smo ih uspjele pretrčati i zabiti neke lake golove koji su nam omogućili da napravimo razliku i mirno privedemo utakmicu kraju, ali u našu korist,” zaključila je Mugoša.