Koprivnica je po 16. puta domaćin jakog međunarodnog turnira koji nosi ime trenera Josipa Samaržije-BEPA, a koji je danas otvorila zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž. Prvog dana turnira u Koprivnici su se odigrale dvije utakmice. U prvoj je crnogorska Budućnost slavila protiv Krima 25:24, dok je u drugoj utakmici puno bolji performans imala Podravka koja je uvjerljivo svladala Lokomotivu 25:16 i osigurala sutrašnje finale.

Ksenija Ostriž, zamjenica gradonačelnika//foto: Ivan Brkić
Odlična Podravka osigurala finale Bepova memorijala

Povela je Lokomotiva u današnjem susretu i u prvim se minutama igralo gol za gol, ali u 9. minuti zabija Stelmakh iz kontre za 4:3. U nastavku odabranice Željka Babića kreću povećavati svoju prednost. Vrlo pokretljive u obrani i s dobrim rješenjima u napadu nakon prvih 30 minuta susreta na odmor odlaze s dva pogotka prednosti i rezultatom 10:8.

U drugom poluvremenu smo imali prilike gledati još bolju i raspucaniju Podravku pa je tako nakon samo dvije minute udvostručena prednost s poluvremena za uvjerljivije vodstvo, 12:8. U 37. minuti Podravka Vegeta je još uvjerljivije uvećala svoju prednost. Koliko su kvalitetno odigrale obranu potvrđuje i to da u oba poluvremena Lokomotiva punih 1o minuta nije zabila pogodak. Do kraja drugog dijela je dinamiku utakmice kontrolirala domaća ekipa i na kraju zasluženo slavila 25:16.
Željko Babić//foto: Ivan Brkić

Nakon utakmice je svoje dojmove za klupske stranice prenio trener Željko Babić.

Prvo što moram naglasiti je da su za ovo zaslužne cure i moram njima čestitati. Ovo je njihova pobjeda njihov angažman i njihova disciplina. Iza njih je mjesec u kojem su naporno radile. Naravno radimo puno na defanzivnoj igri i cure su danas stvarno igrale fantastično obranu. Dobra kontrola igre, dobra kontrola intenziteta i dobra rješenja u napadu te puno igre s pivotmenom. To je sve ono što bi mi trebali usavršavati i igrati i dalje.
Sada se ekipa mora okrenuti finalu koje je na rasporedu u subotu, 27. kolovoza s početkom u 20.00 sati. U tom će se ogledu susresti Podravka Vegeta i crnogorska Budućnost Bemax koja je danas u regularnom dijelu odigrala neriješeno s Krimom, nakon čega je izvođenje sedmeraca ipak bilo uspješnije i rezultat je otišao na stranu crnogorske ekipe. Završilo je 25:24. O sutrašnjem je finalu trener Babić također rekao nekoliko riječi.
Naravno da ćemo se pripremiti, imamo snimljenu utakmicu i gledat ćemo je uskoro. Znamo da se moramo spremati za njihovu obranu 5-1 i na lijevog vanjskog koji ima jako dobru vanjsku fintu. Jedna jako dobra momčad, karakterna, ali u svakom slučaju sada smo napravili jedan dio posla, a sutra očekujem da ćemo ponovno imati dobru obranu i dobru kontrolu igre. Čekamo još da vidimo i što je s povredama i na koga za sutra možemo računati. U svakom slučaju jedno odlično iskustvo i vjerujem da ćemo sutra svi uživati igrajući protiv Budućnosti – rekao je trener Babić uoči sutrašnjeg finala.
Ema Guskić//foto: Ivan Brkić

Igračicama je danas bilo iznimno važno da se pokažu u najboljem svjetlu na domaćem terenu i to protiv Lokomotive i u tome su zajedničkim radom i angažmanom i uspjele. Ema Guskić, nova u redovima Podravke podijelila je svoje emocije nakon prve službene utakmice.

Jedan neopisiv osjećaj, sretna sam što sam ovdje i dio ovog tima. Moram čestitati curama na ovoj fantastičnoj pobjedi jer nismo očekivale ovoliko razlike, ali igrale smo od prve minute jako i onako kako smo se dogovorili i nadam se da je i trener zadovoljan i da ćemo nastaviti u tom tonu – rekla je Guskić.
Dodala je nekoliko riječi o sutrašnjem finalu.
Vjerujem da će to biti teška utakmica isto kao i danas, ali dat ćemo sve od sebe pa se nadamo i dobrom rezultatu – zaključila je Guskić.
Dvorana je i sutra otvorena za publiku željnu dobrog rukometa. U 18.00 sati je na rasporedu ogled Krima i Lokomotive za 3 i 4 mjesto, a u 20.00 sati je na rasporedu finale između Podravke Vegete i Budućnosti Bemax. Najmlađe će u dvorani ponovno zabavljati Lino i očekuje ih dječji Lino kutak.