Rukometašice Podravke Vegete odigrale su i 23. kolo 1.HRL za žene, a domaćin je ponovno bila splitska ekipa, ali ovoga puta ŽARK Split. Djevojke su upisale još jednu uvjerljivu pobjedu 17:35, s rezultatom poluvremena 7:17 te u Koprivnicu nose nova dva boda s ovog gostovanja.

Kao i uvijek nakon dužih putovanja trebalo je neko vrijeme da naše igračice postignu radnu temperaturu no nakon toga su pokazale svoju snagu. Sredinom poluvremena Podravkašice su se odvojile na +3, a potom su dvije minute nakon prednost udvostručile, bilo je 5:11. Do kraja prvog dijela samouvjereno su naše rukometašice povećavale svoju prednost i na odmor otišle s +10, rezultat je bio 7:17.

U drugom poluvremenu nastavile su u istom ritmu koprivničke igračice, a rotirao je tijekom utakmice trener Antonio Pranjić pa su tako svoju minutažu dobile sve igračice iz zapisnika. Nije u drugom poluvremenu bilo nikakvih problema za podravkašice koje su imale nakupljenu prednost iz prvog dijela pa su mirno privele kraju i ovu utakmicu. Sve su se djevojke iz zapisnika, osim vratarki upisale na listu strijelaca. Danas su sjajan posao odradile i vratarke Tucaković i Bešen, a najviše je pogodaka u redovima Podravke Vegete zabila Andrea Šimara, ukupno 11. U redovima ekipe iz Splita, najefikasnija je bila Ivka Kljaković Gašpić. Utakmica je završila rezultatom 17:35 u korist podravkašica i mogu se vratiti u Koprivnicu zadovoljne s nova dva boda.

Svoje su izjave nakon utakmice dali trener Antonio Pranjić i danas najefikasnija Andrea Šimara. 

Trener Antonio Pranjić//foto: arhiva/Ivan Brkić

Čestitam našim igračicama na nova dva boda. Također, čestitke mladoj domaćoj ekipi na fer i korektnoj igri. Danas je najvažnije bilo vratiti se u Koprivnicu s pobjedom, taj je cilj ostvaren. Obrana je bila korektna, a za još bolji dojam nedostajalo je malo koncentracije u napadu no ne mogu reći da sam nezadovoljan. Okrećemo se novim izazovima u prvenstvu jer nas već u srijedu očekuje Umag na domaćem terenu. Danas nije bilo Katje Vuković zbog prehlade i već ranije spomenute Eme Guskić zbog ozljede koju je zadobila u utakmici s Lokomotivom – rekao je trener Pranjić.

Andrea Šimara//foto: arhiva/Ivan Brkić

Prije svega čestitam curama na dobro odigranoj utakmici. Odigrali smo jednu kvalitetnu obranu i iz toga vukli kontru i polukontru i zabijali lake golove šta je bio i jedan od ciljeva. Sad se okrećemo nastavku sezone gdje nas već u srijedu očekuje ekipa Umaga. Idemo završiti sezonu najbolje što možemo te dati sve od sebe da nastavimo pobjednički niz – rekla je Andrea Šimara. 

Sljedeće je kolo na rasporedu već u srijedu s početkom u 18.00 sati u ŠSD Josip Samaržija- Bepo. 

ŽARK Split: Crnjak; Ćosić Dragan, Zorica 2, Nejmašić, Mažurin 3, Lovrić 1, Ivić 1, Mihaljević 3, Kljaković Gašpić 6, Petričević, Peričić, Bužančić, Đolonga. Trener: Ljubo Vukić.

RK Podravka Vegeta: Tucaković (6+1), Bešen (5+1); Zadravec 3, Turk 2, Stelmakh 3, Popović 1, Franušić 3, Kalaus L. 2, Šenvald 1, Kalaus D. 2, Mrđen 1, Vuljak 4, Barišić 1, Šimara 11, Pandža 1. Trener: Antonio Pranjić.

Isključenja: ŽARK Split 4 min (Ivić, Kljaković Gašpić) Podravka Vegeta 12 min (Barišić 2+2+2, Zadravec, Popović, Kalaus L.)

Sedmerci: ŽARK Split 5/8/Podravka Vegeta 2/5

Crveni karton: Tina Barišić