Rukometašice Podravke Vegete su danas u Koprivnici odigrale posljednje prvenstveno kolo protiv Zameta. Bila je to utakmica 26. kola 1.HRL za žene, a Podravka je danas igrala u nešto ranijem terminu s početkom u 14.00 sati te je upisavši uvjerljivu pobjedu 40:20 uz rezultat poluvremena 19:8, zaključila natjecanje u 1.HRL za žene.

Odlično su podravkašice otvorile susret u Koprivnici i nakon samo tri minute vodile su 4:0, a pogotke su nizale iz kontri i polukontri. Ipak zatresle su četvrtoj minuti mrežu i gošće i zabile svoj prvi pogodak. Na tom pogotku ostaju i nakon 13 minuta utakmice dok je Podravka nastavila u istom ritmu s otvaranja utakmice i povećavala rezultatsku prednost do 12:1. Trener Zameta je bio prisiljen pozvati minutu odmora kako bi malo posložio redove i dao upute svojim igračicama. U sljedećem su napadu Riječanke iznudile sedmerac, ali brani Bešen koja je danas bila odlično raspoložena i dobar vjetar u leđa dobro posloženoj obrani, ali se lopta odbila u ruke protivnice koje dolaze do svog drugog pogotka u 14. minuti.

U 15. je minuti bilo 13:2, a trener Pranjić je napravio rotacije u našim redovima no cure su odlično odradile i drugih 15 minuta susreta te bez nekih velikih oscilacija s +11 i rezultatom 19:8 odlaze na odmor.

I u drugom poluvremenu dobro je to izgledalo u redovima podravkašica, ali je kraj već bio izvjestan, a rasla je prednost do +15, a potom i do +20. Utakmica je na kraju završila uvjerljivo u korist domaćih igračica rezultatom 40:20. Danas je najviše u redovima podravkašica zabila Šimara, ukupno 9, a s po šest pogodaka ju slijede Barišić i Vuković te s pet pogodaka Zadravec.

Čestitam svojim curama i cijeloj ekipi iz današnje dobre obrane smo vukli kontru i polukontru te postigle puno golova. Vjetar u leđa bile su nam i naše vratarke te smo završile sezonu pobjedom i uzele dva boda. Okrećemo se Kupu i znamo koji nam je cilj – rekla je Katja Vuković koja je danas postigla šest pogodaka.

Čestitam našim igračicama i stožeru na uvjerljivoj pobjedi u posljednjoj utakmici prvenstva. Slijedi nam nastavak pripreme za Završnicu Kupa koja nas očekuje sljedeći tjedan. Zadovoljan sam današnjim pristupom, sve igračice su dobile svoju priliku te zasluženo došle do nova dva boda – rekao je trener Antonio Pranjić.

Podravka Vegeta: Tucaković, Bešen; Zadravec 5, Turk 1, Vuković 6, Stelmakh 4, Popović, Franušić, Kalaus L.3, Šenvald 1, Kalaus D.1, Mrđen 1, Vuljak 2, Barišić 6, Šimara 9, Pandža 1. Trener: Antonio Pranjić.

Zamet: Mraković; Troskot 3, Budić 1, Mršić 2, Tabar, Pleša 3, Pleše 5, Grozdanić 1, Visković 4, Kovačević 1, Čermak, Strukar. Trener: Josip Štokić

Isključenja:Podravka Vegeta 6min (Franušič 2+2, Barišić) Zamet 4min(Troskot, Grozdanić)

Sedmerci: Podravka Vegeta 2/2 Zamet 4/5

Foto: Ivan Brkić