Rukometašice Podravke Vegete su u današnjoj utakmici na domaćem terenu svladale mađarsku Albu Fehervar rezultatom 27:24, poluvrijeme 13:12. Cijelu su utakmicu odabranice Željka Babića imale kontrolu, ali i veliku želju za pobjedom koju su pokazivale velikim angažmanom u obrani.

Jako su dobro podravkašice otvorile današnju utakmicu uz dva brza pogotka Šimare, a potom i Barišić naše cure nakon tri minute igre imaju vodstvo 3:0. Nakon 5 minuta igre približile su se gošće 3:2, a rezultat ostaje nepromijenjen sve do 9. minute uz čvrstu obranu na jednoj i drugoj strani i dobar odgovor vratarki. Nema sumnje da je cijelo prvo poluvrijeme kontrolu imala Podravka, uz dobar angažman u obrani. Sredinom poluvremena drugi puta odlaze podravkašice do +3, a rezultat je 8:5. U nastavku drže 2-3 pogotka prednosti odabranice Željka Babića. U 27. minuti ponovno su se gošće priključile na samo pogodak zaostatka. U tom se ritmu nastavila utakmica i do kraja prvog dijela koji je završio 13:12 u korist podravkašica.

U drugom poluvremenu u prvim minutama Fehervar dolazi do prvog izjednačenja u današnjem susretu, bilo je 13:13, ali brzo su podravkašice ubacile u višu brzinu uz koncentraciju i disciplinu kako u napadu tako i u obrani te u 33. minuti imaju 15:13, a potom krade loptu Pandža, dodaje za Barišić i ponovno vraćaju prednost od tri pogotka. Brza i neustrašiva Šimara u 35. minuti odlično je procijenila reakciju svoje suigračice iz reprezentacije, inače vratarke Albe Fehervar Tee Pijević te zabija za prvih +4 u današnjem susretu, rezultat je bio 18:14. U sljedećih pet minuta priključile su se gošće ponovno na pogodak zaostatka, a novo izjednačenje uslijedilo je nakon 44 minute susreta za rezultat 21:21. Povele su u nastavku Mađarice, minimalno, ali dovoljno da se podravkašice još više angažiraju u obrani. Deset minuta prije kraja utakmice asistencija za Zadravec, koja iz odličnog kuta donosi novo vodstvo svojoj ekipi koje nastavljaju povećavati. Podravkašice su baš kako su današnju utakmicu i otvorile angažirano i u dobrom ritmu nastavile i do kraja te današnju utakmicu zaključuju vrijednom pobjedom 27:24.

Trener Željko Babić//foto: Ivan BrkićDanašnjim je performansom bio zadovoljan i trener Željko Babić.

Prvo bih naglasio fantastičan angažman, disciplinu i odgovornost te odnose naših cura koje su stvarno pokazale još jedanput karakter i veliku želju za pobjedom te prezentirale sve naše vrijednosti. Po pitanju odnosa, discipline i angažmana ovo je jako važna pobjeda za nas jer smo danas željeli pobijediti. Na kraju smo u tome i uspjeli. Popravili smo igru s pivotmenom i moramo nastaviti trenirati i željeti i dalje biti bolji, ali se i radovati ovoj pobjedi – rekao je trener Babić nakon današnjeg susreta. 

Danas su  razlog da budu zadovoljne imale i naše igračice, a mlada Ana Pandža je za klupse stranice komentirala današnji susret. 

Okupile smo se nakon reprezentativnog tjedna, znali smo da nas čeka jaka ekipa s kojom na gostovanju nismo odigrale najbolje. Današnji je cilj bio pobjeda i da pokažemo najbolje od sebe kako kroz kretanja u obrani tako i kroz strpljivost u napadu te istrčavanje kontri. Mislim da smo i smanjile tehničke pogreške kojih je na tom gostovanju bilo dosta, mislim da smo se i u tom dijelu poboljšale i disciplinirale te svojom igrom učinile da one budu te koje su danas više griješile – rekla je Ana Pandža nakon utakmice. 

Podravka Vegeta: Tucaković, Bešen; Zadravec 1, Vuković, Stelmakh 2, Popović, Strugar, Kalaus L. 4, Šenvald 3, Kalaus D. 2, Mrđen, Vuljak 1, Barišić 5, Šimara 7, Pandža 2. Trener: Željko Babić.

Alba Fehervar KC: Pijević, Toth; Afentaler 4, Stosic 7, Tolnai, Zrnić, Bojtos 1, Utasi 1, Tako 2, Sambatian 5, Boldizsar, Kocis 1, Pijević 1, Szemes, Varga 2. Krisztian Jozsa.