Rukometašice Podravke Vegete su na domaćem terenu odigrale i 6. kolo, protiv Splita 2010. Nakon uvjerljive pobjede protiv Dalmatinke jučer, odabranice Željka Babića bile su na visini zadatka i danas te uvjerljivo slavile i protiv Splita 2010 47:18.

Današnja utakmica otvorila se i više nego odlično za domaću ekipu te su nakon 10 minuta susreta natjerale gostujuću ekipu da iskoristi svoju minutu odmora, tada je Podravka Vegeta vodila 8:3. U tom trenutku Splićanke nisu mogle ni slutiti što ih čeka u nastavku. Nije to zaustavilo podravkašice koje su ubacile u višu brzinu i nakon 17 minuta susreta imaju već 10 pogodaka prednosti i rezultat 14:4. Najefikasnije su u prvom poluvremenu bile Pandža i Šimara. Pet minuta prije kraja prvog dijela, odlučna je Mrđen i vodi Podravku do velikih +15, rezultat je 21:6. Intenzitet i dominacija naših cura ostaju jednaki i do kraja prvog dijela koji ekipa zaključuje rezultatom 25:8.

U drugom poluvremenu još čvršće u obrani bile su igračice Podravke koje su u samo osam minuta drugog dijela zabile 10 pogodaka, jednako koliko su Splićanke postigle u 40 minuta susreta. U nastavku podravkašice i dalje sigurno povećavaju svoju prednost do 20, a potom i 25 razlike te na kraju uvjerljiva pobjeda za našu ekipu 47:18. Može se reći da je ovo sjajno zaključen vikend uoči reprezentativne pauze s četiri vrijedna prvenstvena boda. Najefikasnije u našim redovima bile su Šimara s ukupno 10, a slijede ju Barišić s devet i Pandža sa sedam pogodaka i stopostotnim učinkom.

Trener Željko Babić može biti zadovoljan angažmanom svoje ekipe//foto: Ivan Brkić

Trener Željko Babić mogao je biti u potpunosti zadovoljan današnjim performansom svoje ekipe.

Svakako je za pohvaliti i trud i koncentraciju te rad naših igračica koje su još jednom pokazale izvrsnu mentalnu čvrstoću, disciplinu, odgovornost i sve ono što krasi prave prvakinje. One su to stvarno danas i u svakom smislu i bile. Pružile su jednu veliku radost i sreću svima nama i možemo biti zadovoljni ovim vikendom. Ja moram reći da je stvarno privilegija biti trener u Koprivnici i imati ovakve igračice – rekao je trener Željko Babić. 

Iryna Stelmakh//foto: Ivan Brkić

Zadovoljna je bila i Iryna Stelmakh koja je osjećala da Podravka danas može i preko granice od 50 pogodaka.

Vjerovale smo s obzirom na tijek utakmice da možemo doći i do 50. pogotka, ali jako smo zadovoljne i mogu čestitati curama, golmanice su nam danas bile odlične i mislim da smo ponovno u obrani bile dosta dobre i pokretljve. Sad slijedi pauza za reprezentaciju, ali mi smo već sada prilično fokusirane na utakmice koje nas očekuju na povratku, a koje bi nas trebale odvesti u grupnu fazu Europske lige i to željno iščekujemo – zaključila je Iryna Stelmakh. 

Podravka Vegeta:Tucaković, Bešen; Zadravec 3, Vuković ,Stelmakh 1, Popović 2, Guskić, Strugar 4, Kalaus L.,Šenvald S. 4, Kalaus D. 2, Mrđen 5, Vuljak, Barišić 9, Šimara 10, Pandža 7. Trener: Željko Babić.

Split 2010: Mijić 2, Fradelić 4, Gudelj 1, Maleš, Rubić 2, Babić 1, Hudoletnjak 6, Stilinović, Pavković, Romić 1, Ercegović 1.Trenerica: Blaženka Širinić.

Isključenja: Podravka Vegeta 10 min( Zadravec, Barišić, Vuljak 2+2+2)/ Split 2010 4min(Rubić, Hudoletnjak)

Sedmerci: Podravka Vegeta 3/3/Split 2010 3/4

Crveni karton: Vuljak

Foto: Ivan Brkić