Čvrsta obrana Podravke na utakmici s Vinodolom // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrDjevojčice Podravke na završnici prvenstva Hrvatske za rukometašice rođene 1998. godine i kasnije, uvjerljivo je svladala Vinodol 13:6 (5:4) i već sada praktički osigurala prvo mjesto u grupi A. U drugoj utakmici iste skupine Makarska – Sesvete 6:19 (2:10). U 3. kolu, u petak poslije podne igraju Makarska – Podravka i Vinodol Sesvete.

Iva Papac na parketu // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrPrvi gol na utakmici Podravka – Vinodol pao je za gošće tek u 5. minuti, a Podravka je izjednačila na 1:1 u 6. minuti. Nekoliko promašenih zicera, ”zbrzanih” udaraca i rezultat je bio tijesan (2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4).

No, u 2. poluvremenu Vinodol nije mogao parirati boljoj tjelesnoj kondiciji Podravkinih djevojčica i za kratko vrijeme Podravka je vodila s 9:4, što iz kontranapada, što iz pozicijskih udaraca. Osim toga, kod Podravke, za razliku od ostalih ekipa, sve igračice u stanju su zabiti gol, pa je ta raznovsnost pervagnula i u ovoj utakmici, a Vinodol nije pronalazio rješenja prolaska kroz čvrstu i visoku obranu Podravke, pa su suci prekidali napade zbog neaktivne igre.

Dvorana u Đurđevcu // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrPodravki poslije podne (16 sati) predstoji susret s Makarskom. Prvo mjesto je osigurano i u subotu ujutro u 8,30 sati igra u Virju s drugoplasiranom ekipom iz B grupe.

PODRAVKA – VINODOL 13:6 (5:4)

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole. Gledatelja: 150. Suci: Luka Matejčić i Lovro Tomović (oba Rijeka). Nadzornik HRS-a: Dean Prpić (Zagreb).

Bučni u uporni navijači Vinodola i Podravke // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrPODRAVKA: Kosnica, Borac; Ljubić 2, Karlovčan 2, Domijan, Franjkić, Benotić, L. Šenvald, Mrđen 4(2), Hmelina 1, Vrban, Horvat 1, T. Petika, Alvir 1, Papac 2, Pavlović. TRENERICA: Snježana Petika.

VINODOL: Svetić, Djak, Dušek; Malešević, Stanić 1, Martulaš, Džajkić, Tomić 1(1), Butković 3, Vergić, Radetić, Butorac, Filipović 1. TRENER: Ante Tomas.

SEDMERCI: Podravka 2(2), Vinodol 3(1).

ISKLJUČENJA: Podravka 3 minute (Papac 1+1, Alvir 1), Vinodol 1 minutu (Martulaš).