U organizaciji Rukometnog saveza Koprivničko-križevačke županije se u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović održao višesatni trening uz testiranja perspektivnih igračica regije rođenih 2004. i 2006. godine. Takva okupljanja predviđena su kalendarom Hrvatskog rukometnog saveza. Na trećem po redu okupljanju za Regiju Sjever imali smo prilike vidjeti devedeset talentiranih djevojčica koje su prikazale sve ono što su dosada naučile kroz školu rukometa, a isto tako treneri prilikom ovakvih okupljanja imaju mogućnost vidjeti koliko su napredovale u odnosu na prošlo okupljanje i na isto godište djevojčica iz drugih klubova. Jučerašnje je okupljanje uveličala i dr.sc. Lidija Bojić-Čačić, instruktorica HRS-a za ženski rukomet koja nam je nakon okupljanja dala svoj kratak osvrt te pritom istaknula buduće planove u ovom segmentu rada.

Drago mi je da sam ponovno u Koprivnici u centru ove regije. Smatram da ova regija izvrsno radi. Pohvalila bih trud Đurđice Zečević i cijelog tima koji vrijedno radi. Obišla sam Istru, Osijek, Zagreb i Zagrebačku županiju te me još očekuju u Splitu. Nivo rada je svugdje isti, a ovo radimo već četvrtu godinu. Nažalost izostaje podrška državnih vlasti da se ovakav princip rada razvije na nivou cijele države i u svim ekipnim sportovima. Teško nam je ovu djecu okupljati na centralnim okupljanjima i jednom godišnje na kampu. Smatramo da su ovakva okupljanja dobro prihvaćena kod djece, trenera, ali i klubova te da je važno da se djeca na nivou regije druže i socijaliziraju. Cilj je za 2004. godište, obzirom da oni za dvije godine imaju prvo Europsko prvenstvo, da ih kroz ova okupljanja po regijama selekcioniramo. Mislimo da na svakoj regiji ima barem 10 djevojčica koje zaslužuju da im se posveti pažnja, a onda ćemo za godinu dana sužavati krug te zbog toga, prilikom okupljanja provodimo i testiranja. Djeca su vrijedna, a klubovi su kooperativni i želja nam je ove godine da uz podršku Saveza 2004. godište ima turnir regije na kojem bi pozvali svih 7 regija gdje bi se u tri dana igralo 5 utakmica, tako da imamo još bolji uvid u kvalitetu izuzev državnog prvenstva i kampa. 2006. godište će se okupljati naredne četiri godine, a to su djevojčice koje još uvijek savladavaju osnovne elemente i baza mladih igračica u toj kategoriji je dosta široka pa vremena za selekciju ima još dovoljno jer će njihovo prvo Europsko prvenstvo biti za četiri godine – rekla nam je za klupske stranice dr.sc. Lidija Bojić-Čačić instruktorica HRS-a za ženski rukomet.