Danas na prvi dan proljeća obilježava se i Svjetski dan sindroma Down, a posljednjih desetak godina obilježavaju ga brojne organizacije, ali i pojedinci. Cilj je na ovaj dan osvijestiti okolinu o pravima ljudi s Downovim sindromom i to tako da se svijest o tome ne zadrži samo na tom jednom danu nego svih 365 dana u godini.

Različite čarape odjenula je i cijela ekipa RK Podravka Vegete zajedno s trenerom Zlatkom Saračevićem ,pomoćnim trenerom Nenadom Smiljancem te trenericom golmanica Barbarom Stančin. Simboličnim činom ekipa želi dati podršku osobama s Down sindromom i njihovoj integraciji u društvo. Oni možda ne mogu upariti svoje čarape, ali uistinu ste se puno puta imali prilike uvjeriti kako su privrženi ljudima, sposobni raditi, biti modeli, pjevati, svirati i baviti se sportom, a svi mi smo ovdje da im damo priliku kako bi nam pokazali što sve mogu i znaju.