Veselje Budućnosti nakon utakmice // Foto http://www.zrkb.me/U drugoj utakmicu 2. turnira Regionalne lige, danas poslije podne domaća Budućnost svladala je Podravku Vegetu 25:19 (14:8). Realno i očekivano, a rezultatski puno bolje nego dan ranije u utakmici s Danilovgradom. U utorak igraju Budućnost i Danilovgrad, a Podravka Vegeta putuje u Metković, pa u srijedu u Pločama igra prvenstvenu utakmicu s Dalmatinkom.

Podravka Vegeta ostavila je bolji dojam nego sinoć na perifereiji Podgorice u Kokotima u dvorani Rex u utakmici s Danilovgradom. Samo usput: i u prethodnom natjecanju Regionalne lige Podravka Vegeta se mučila s istom ekipom i pobijedila tek golom Živković doslovice u zadnjoj sekundi. Ali je pobijedila…

Trener Goran Mrđen bio je iskreno otvoren nakon poraza u Kokotima, a nije imao razloga tajiti dijelić zadovoljstva nakon utakmice s europskim gigantom Budućnosti:

– U odnosu na nedjelju, odigrali smo puno bolje u obrani, a i u napadu je bilo malo bolje, makar nismo u šuterskoj formi. Naime, imali smo 25 udaraca koje nismo zabili, a s obzirom na to da su oni kvaliteta koja jesu i da su njihove golmanice imale 18-19 obrana, dojam je bolji nego protiv Danilovgrada.

Pred Podravkom Vegetom niz je važnih utakmica, a igra se još uvijek traži:

– Da, mi moramo tražiti igru, tražiti srednjeg vanjskog i ponovno neku novu igru kad smo ostali bez Mirande. Koliko je god protiv Danilovgrada bilo loše uz 19 tehničkih grešaka, toliko smo to protiv Budućnosti uspjeli smanjiti. Naravno, bilo je i sada pogrešaka, i još četiri-pet situacija u kojima smo dobili gol ničim izazvani. Te situacije moramo bitno promijeniti.

Iako nema odmora, jer se u utroak putuje u Metković, pa se u srijedu navečer igra s Dalmatinkom u Pločama, Mrđen ne očajava:

– Odmorit ćemo se koliko možemo, u Pločama moramo odigrati prvenstvenu utakmicu pa ćemo opet odmarati. Protiv Budućnosti su osim Maljak sve igračice dobile minutažu, jer smo i prije puta u Crnu Goru rekli da moramo dobiti Vidak i Dragišić, da imamo vanjsku liniju malo popunjeniju.

Vidimo, Vidak je dala tri gola, čeka se i veći učinak ostalih. U utakmici s Dalmatinkom treba otpustiti kočnice. Tamo treba upisati dva boda. Nikog ne podcijeniti, svakoga uvažavati, ali i svakome pokazati snagu koja se, zasad, čuva u rezervi.

UTAKMICA 2. TURNIRA REGIONALNE LIGE PODGORICA

BUDUĆNOST – PODRAVKA VEGETA 25:19 (14:8)

PODGORICA – Sportski centar Morača. Gledatelja: 500. Suci Miloš Ražnatović i Ivan Pavičević (Oba Crna Gora). WRHL delegat: Nebojša Vujisić (Crna Gora).

BUDUĆNOST: Woltering, Rajčić, Žderić: Petrović 7, Neagu 5, Nikolić 3, Dalby 5, K. Bulatović, Ramusović, Cvijić, Mehmedović 2, Despotović 1, Pavićević 2. Byzdra, Knežević. TRENER: Dragan Adžić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović, Milenković; Čović 2, Nikšić 2, S. Šenvald 1, Živković 5, Džono, Nemaškalo 2, Dragišić, Vidak 3, Oremović, Maljak, Trifunović, Elez 4. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Budućnost 5(3), Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Budućnost 4 minute (Ramusović, Mehmedović), Podravka Vegeta 2 minute (Nikšić).

IGRAČICA UTAKMICE: Radmila Petrović (Budućnost).

1. TURNIR 27. i 28. 9. 2014. PODGORICA

Budućnost – Krim Mercator 33:15 (19:6), Danilovgrad – Metalurg 26:18 (13:8), Krim Mercator – Danilovgrad 26:32 (14:15), Budućnost – Metalurg 30:15 (14:7)