RLRS Varaždin 4. krug TRENERI SURADNICI // Izvještava Nenad Smiljanec

FOTO // Martina Herman i Silvija Đelekovčan

Djevojčice Podravke 2006. godišta i mlađe u nedjelju 3. prosinca u Gradskoj sportskoj dvorani Arena u Varaždinu odigrale su četvrti krug RLRS za djevojčice B. Uz djevojčice Podravke na turniru su nastupile i djevojčice Koke 1 i Koke 2 iz Varaždina. Rezultati utakmica: Koka 1 -Podravka 2 11:3 (5:1), Koka 2 – Podravka 1 4:22 (1:10), Koka 2 – Podravka 2 21:9 (0:3) i Podravka 1 – Koka 2 11:10 (5:5).

RLRS Varaždin 4. krugU prvoj utakmici turnira sastale su se djevojčice Koke 1 i Podravke 2. Od samog početka utakmice domaće djevojčice su pokazale više želje i htijenja za pobjedom, a djevojčice Podravke 2 dosta tehničkih grešaka i slabih šuteva. Takvom igrom u napadu te bezvoljnom igrom u obrani omogućile su domaćim igračicama da na poluvrijeme odu s prednošću 5:1. U drugom poluvremenu način igre Podravke 2 nije se promijenio te Koka 1 zasluženo pobjeđuje visokim rezultatom: Koka 1 – Podravka 2 11:3 (5:1).

RLRS Varaždin 4. krugEkipa Podravke 1 svoju prvu utakmicu na turniru igrala je protiv Koke 2 i ostvarila visoku pobjedu 22:4. Slabost domaće ekipe ne umanjuje vrijednost visoke pobjede, jer su igračice Podravke 1 ovu utakmicu odigrale s velikom željom za dokazivanjem i pobjedom. U svojoj igri pokazale su obranu s puno kontakata i veliku pokretljivost. Od samog osvajanja lopte i polaska u polukontru do igre na punu zonu pokazale su osjećaj za igru i niz lijepih proigravanja. Koka 2 – Podravka 1 4:22 (1:10).

RLRS Varaždin 4. krugTreća utakmica turnira između Podravke 2 protiv Koke 2 donesla je jednu gotovo neprepoznatljivu Podravku 2. Djevojčice iz Koprivnice kao da su gledajući prethodnu utakmicu shvatile kako trebaju igrati. Obrana je postala puno življa i agresivnija te su s dvije presječene lopte i udarcem izvana na poluvrijeme otišle s rezultatom 3:0. U drugom poluvremenu osokoljene prvim poluvremenom drže igru u obrani na istoj razini te ostvaruju nekoliko golova iz kontri, što začinjuju golovima izvana i ostvaruju svoju prvu pobjedu u ovom prvenstvu. Koka 2 – Podravka 2 1:9 (0:3).

RLRS Varaždin 4. krugPodravka 1 svoju drugu utakmicu na turniru je igrala protiv Koke 1. Očekivalo se da će djevojčice iz Koprivnice nastaviti niz dobrih igara, no nije bilo tako. Odjednom su se povukle, nestalo je oštrine i agresivnosti u obrani, a u napadu nisu nalazile najbolja rješenja za njegovu realizaciji. To, naravno, koriste domaće igračice te se od početka do kraja utakmica odvija u neizvjesnosti koja bi zadovoljila i najveće rukometne sladokusce. Rezultatski je utakmica bila na egalu, gol prednosti za Podravku, izjednačenje Koke. Kraj poluvremena 5:5. U 2. poluvremenu, nakon 7:7, počinje prava drama. Koprivničke djevojčice ne koriste četiri čiste situacije za gol te Koka u 22. minuti prelazi u vodstvo 9:8, a u 23. minuti ima prednost 10:8. U istoj minuti Podravka 1 smanjuje na 10:9.

RLRS Varaždin 4. krugNakon toga djevojčice Podravke 1 napokon pokazuju pokretnu i borbenu obranu kojom onemogućavaju domaće djevojčice u postizanju laganih golova. Nažalost, u napadu se još javljaju problemi, jer i s igračicom više u dva napada ne uspijevaju postići gol. Uz veliku želju u 25. minuti izjednačuju, a u 26. minuti prelaze u vodstvo 11:10. Nažalost, u 29. minuti imaju još jedan neiskorišten sedmerac, ali u slijedećem napadu Koke uspijevaju obraniti svoj gol. Podravka ima zadnji napad, ali brzo gubi loptu koju djevojčice Koke bacaju u aut. Podravki preostaje samo da izvede aut i sačuva loptu šest sekundi do kraja utakmice, što i uspijeva. Podravka 1 – Koka 2 11:10 (5:5).

Unatoč slabijem izdanju Podravkinih djevojčica u ovoj utakmici s Kokom 1, veseli činjenica da je pet do šest golova bilo postignuto iz pametne igre i suradnje igračica u napadu te dva do tri iz kontre ili polukontre. Svakako obje ekipe zaslužuju sve pohvale za prikazanu igru i borbenost te što su pokazale srčanost koja već u ovoj dobi dovodi do pravih utakmica punih drame i preokreta.