Podravka 1 Zrinski // Foto Ljerka VreskTRENERI SURADNICI // Komentira Nenad Smiljanec

FOTO // Ljerka Vresk

Peti i posljednji krug jesenskog dijela RLRS za djevojčice B 2006. godišta i mlađe. Turnir je odigran u nedjelju 10. prosinca u sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića u Koprivnici. Uz djevojčice Podravke 4 na turniru su nastupile i djevojčice Zrinskog iz Čakovca i Garešnice iz Garešnice.

Podravka 1 – Zrinski 14:4 (6:2)

Podravka 1 Zrinski // Foto Ljerka VreskEkipa Podravke 1 prvu utakmicu igrala je protiv Zrinskog iz Čakovca i ostvarila visoku pobjedu 14:4. Bez obzira na objektivno nešto slabijeg protivnika, domaće igračice su svojim vjernim navijačima ostale dužne lijepih poteza. Prvo su poluvrijeme izgledale kao da ih je uspavalo zimsko jutarnje sunce. Unatoč odličnog starta u utakmicu 3:0, igra Podravkinih igračica bila je statična, teških i nepokretnih nogu, pa su djevojčice iz Čakovca uspijevale zaustavljati nepokretan i spor napad domaćih igračica. Drugo poluvrijeme donijelo je nešto pokretljiviju igru u napadu Podravkašica i u 19. minuti vode s 10:3. Do kraja utakmice ostalo je samo pitanje s kolikim će rezultati završiti utakmica.

Podravka 2 Garešnica // Foto Ljerka VreskPodravka 2 – Garešnica 3:12 (1:5)

Djevojčice Podravka 2 igrale su drugu i treću utakmicu na turniru protiv djevojčica iz Garešnice i Zrinskog. Kada bi se moglo spojiti iz svake utakmice po jedno poluvrijeme prikaz djevojčica Podravke 2 bio bi izvanredan. Prvu svoju utakmicu odigrale su s Garešnicom u kojoj je prvih desetak minuta bilo odlično. Pokretljiva i borbena obrana s pravodobnim prekidima na protivničkim igračicama. Lijep prijenos lopte u napadu s nekoliko proigravanja na kružnu napadačicu ,koja su začinjena s dva sedmerca i tako do 13. minute kada je rezultat bio 2:1 za Garešnicu. Tada nastupa potop. Vlastitim pogreškama dozvoljavaju protivnicama da na poluvrijeme odu s rezultatom 5:1. Priča s kraja prvog poluvremena nastavlja se i u drugom poluvremenu te Garešnica pobjeđuje s visokih 12:3.

Podravka 2 Garešnica // Foto Ljerka Vresk

Podravka 2 – Zrinski 7:12 (3:8)

U drugu utakmicu turnira djevojčice Podravke 2 ulaze istim ritmom kako su završile prvu utakmicu. Takvom igrom dozvoljavaju djevojčicama iz Čakovca da riješe pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu, kada su vodile s 8:3. Drugo poluvrijeme Koprivničanke se bude. Postaju agresivnije i hrabrije u napadu te pokazuju želju za igrom što u drugom poluvremenu dovodi do rezultata 4:4, ali, nažalost, utakmica se igra u dva dijela te Čakovčanke pobjeđuju s 12:7. Svakako ohrabruje činjenica da je dosta igračica postiglo golove i da su razdoblja dobre igre ipak duža nego što je to bilo do sada.

Garešnica Podravka 1 // Foto Ljerka VreskGarešnica – Podravka 1 7:17 (3:8)

Posljednja utakmica turnira između Garešnice i Podravke 1 bila je utakmica izravnih suparnica za visok plasman na natjecateljskoj ljestvici, odnosno za ostvarivanje što bolje startne pozicije za nastavak prvenstva u proljeće. Pobjeda objema ekipama značila bi korak bliže završnici prvenstva Hrvatske koje se igra krajem svibnja 2018. u Umagu.

Garešnica Podravka 1 // Foto Ljerka VreskSam početak utakmice dao je naslutiti da je omamljenost Podravkinih igračica jutarnjim zimskim suncem, koja ih je držala dobrim dijelom u prvoj utakmici protiv Zrinskog, nestala. Na samom početku vrlo su lako došle u tri čiste situacije za šut, koje su nažalost promašile. No, to ih nije pokolebalo. Odličnom pokretljivom i čvrstom obranom u 10. minuti ostvarile su prednost od 5:1. Djevojčice iz Garešnice pokazuju zašto pripadaju samom vrhu ove lige tako što se ne predaju, pokazuju znanje i snalažljivost u različitim situacijama te pokušavaju doći do pogotka s prelaskom na dvije kružne napadačice. No, i u takvoj igri domaće djevojčice se snalaze i ne dozvoljavaju nikakvo iznenađenje. Drže ostvarenu prednost do kraja poluvremena koju podižu na pet razlike i rezultat je 8:3.

Garešnica Podravka 1 // Foto Ljerka VreskGledatealji // Foto Ljerka VreskU ovoj utakmici Podravka 1 uz već standardnu srčanu i borbenu obranu pokazuje da i napad ima glavu i rep. Napadi se odigravaju smišljeno, do prilike za gol. Takvim pristupom ušlo se u drugo poluvrijeme koje donosi još ljepšu igru od prikazane u prvom. Vidjeli smo raznovrsnost napada od prolaza, šuteva izvana, suradnju krilnih i vanjskih igračica s kružnom napadačicom, križanja vanjskih igračica koja su rezultirala lijepim golovima te brzi prijenos lopte u polukontri. Uz sve rečeno o samoj igri, nikako se ne može izostaviti podatak da su golmanice u četiri utakmice od dvanaest dosuđenih sedmeraca primile samo četiri pogotka. Odnosno, imale su osam obranjenih udaraca sa sedam metara! Sve to dovelo je do s veseljem ostvarene visoke pobjede od 17:7.

No, nemojmo se zavaravati! To je bilo danas, a sutra je novi dan i novo dokazivanje.