Nakon petodnevnih priprema koje je seniorska reprezentacija odradila u Prelogu rukometašice Podravka Vegete Ana Debelić i Antonia Tucaković otputovale su sa seniorskom reprezentacijom u Szekesfehervar, a Selena Milošević zbog ozljede nije putovala u Mađarku gdje su naše reprezentativke odigrale dvije pripremne utakmice s Finskom i Kinom.

U prvoj pripremnoj utakmici izabranice Nenada Šoštarića u tijesnoj borbi uspjele pobijediti Finkinje s 21:19 (7:7).

Prvih pola sata susret je bio izuzetno izjednačen i siromašan pogocima. Tek u 18. minuti Ana Debelić zabija za 6:4, ali tih +2 Hrvatska nije uspjela zadržati do kraja poluvremena. Finkinje su poluvrijeme završile s dva uzastopna pogotka, a izjednačujući je postigla Linda Cainberg. Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije pogocima, ali jednako izjednačeno. Sve do 45. minute se igralo gol za gol, ali tada dva za redom zabijaju Katarina Ježić i Stela Posavec za novo vodstvo Hrvatske. Tri minute prije kraja utakmice Finska ponovo dolazi do izjednačenja (18:18). Međutim, hrvatske rukometašice nisu dopustile iznenađenje i zaustavljaju nalet Finske s tri vezana pogotka za konačnih 21:19. Po četiri pogotka u pobjedi Hrvatske upisale su Katarina Ježić i Stela Posavec, dok su Finsku s po tri predvodile Emma Aarnio i Ellen Voutilainen.

U drugom prijateljskom susretu u mađarskom Szekesfehervaru hrvatske seniorke pobijedile su Kinu i time zaključile ovaj prvi pripremni ciklus za Europsko prvenstvo koje se u prosincu održava u Francuskoj. Hrvatice su slavile s 29:19 (14:11).

Za razliku od utakmice s Finskom, susret s Kinom ponudio je više pogodaka u prvih 30 minuta. Hrvatske rukometašice dobro su igrale pa su otvorile utakmicu s 3:0. To je uvelike odredilo tijek susreta pa su reprezentativke Kine teško uspijevale sustići zaostatak. Već u 14. minuti Katarina Ježić podigla je prednost Hrvatske na 9:3, ali ipak kina do kraja poluvremena smanjuje zaostatak na tri pogotka. Sjajnu igru, posebice u obrani, ponudile su i u drugom poluvremenu kada su im Kineskinje uspjele zabiti samo osam pogodaka u pola sata. U samoj završnici na krilima raspoložene Katarine Ježić kreirale su dvoznamenkastu prednost i tako visokom pobjedom zaključile ovaj sedmodnevni ciklus priprema. Ježić je bila prvi strijelac sa šest pogodaka, dok je pet dodala Lea Vukojević. Hao Ze Yong predvodila je Kinu također sa šest pogodaka.

Reprezentativke se danas vraćaju klupskim obavezama sve do novog okupljanja sredinom studenog kada će krenuti završne pripreme za nastup na Europskom prvenstvu u Francuskoj.