Rukometašice Podravke Vegete u petom tjednu priprema odrađuju posljednji trening jer u subotu odlaze put Mađarske gdje će sudjelovati na 1. po redu međunarodnom turniru Avia. Sudionici turnira su Rukometni klub DAC iz Slovačke, Slavia Praha iz Češke, a domaćin je mađarski Mosonmagyarovari.

Turnir će otvoriti slovački klub DAC i Podravka Vegeta, u subotu 20.8.2022. s početkom u 16.00 sati. U 18.00 sati istog dana će se susresti domaćin Mosonmagyarovari i češka Slavia Praha.

U nedjelju 21.8. 2022. je na rasporedu utakmica za brončanu medalju s početkom u 14.00 sati u kojoj će se susresti poraženi iz prvog dana, a u 16.00 sati je na rasporedu finale između pobjednika iz utakmica prvog dana turnira.

Bit će ovo ujedno i finalna priprema uoči tradicionalnog turnira Josip Samaržija-Bepo koji će se održavati 26.-27.8.2022. u ŠSD JSB, a na kojem sudjeluju ljubljanski Krim, crnogorska Budućnost Bemax te zagrebačka Lokomotiva.