Rukometašice Podravke su odigrale još jednu pripremnu utakmicu i to ovaj puta sa Siofokom koji je ipak slavio 25:23, poluvrijeme 10:8. Nastavile su podravkašice u standardno jakom ritmu srijeda-subota.

Nakon Dunaujvaroša, Fehervara, Mosonmagyarovarija uslijedio je Siofok ekipa koja je u prošloj sezoni bila peta momčad mađarske lige i koja će put do Europske lige tražiti već u listopadu u drugom pretkvalifikacijskom kolu protiv Lublina dok će Podravka svoj put tražiti u trećem pretkolu kvalifikacija koje su na rasporedu u prosincu.

Domaća je ekipa dobro otvorila utakmicu, ali u prvih 10 minuta izjednačile su podravkašice (3:3) te se tijek utakmice promijenio. Nastavila se tijesna i prilično izjednačena borba do samog kraja prvog dijela kada su se Mađarice ipak malo odvojile, a rezultat poluvremena je bio 10:8.

U drugom poluvremenu ponovno zanimljivo, a Siofok je uspio podići svoju prednost i do pet pogodaka, rezultat je bio 23:18 no posljednjih nekoliko minuta, izvlače snagu naše cure i disciplinirano dolaze do prilike da se priključe na samo pogodak zaostatka. Rezultat se ipak nije prelomio kako smo priželjkivali i kako smo u više navrata imali prilike. Sve u svemu jedna jako dobra utakmica koprivničke ekipe s jako dobro odrađenim obrambenim zadacima, ali i onima u napadu gdje je najefikasnija bila Tina Barišić s devet pogodaka. Trener Željko Babić bio je jako zadovoljan onime što je njegova ekipa pokazala protiv Siofoka.

“Jaka momčad u mađarskom prvenstvu, s odličnim trenerom i izbornikom. Mi smo imali dva izvrsna dana, pokazali smo jak karakter, pokazali smo agresivnost, taktički smo bili na visokoj razini što me jako veseli i naravno da bih se zahvalio curama na jednom fantastičnom pristupu i profesionalnosti, na emociji i sigurno je da svakim danom napredujemo i popravljamo te male detalje. Trebamo biti ponosni bez obzira što smo izgubili, imali smo jednu izvrsnu utakmicu i zahvaljujem se curama na svemu što su pokazale na ovom dvodnevnom druženju – rekao je trener Željko Babić.

Podravka Vegeta: Bešen 6, Tucakovic 1; Zadravec 1, Šimara 5,Vuković, Šenvald 4(1), Barišić 9(4), Stelmakh 2, L. Kalaus 1, D. Kalaus, Strugar 1, Pandža, Mrdžen, Vuljak. Trener: Željko Babić