Rukometašice Podravke Vegete su danas na domaćem terenu ugostile Sesvete i upisale uvjerljivu pobjedu 30:12, poluvrijeme 14:7. Bilo je to 2. kolo 1.HRL za žene gdje su Sesvete parirale samo u prvim minutama čak i došle do vodstva od 1:3, a u tome im je itekako pomogla njihova vratarka Lea Zetović koja je danas bila bitna karika svoje ekipe. Dvije minute su bile potrebne da se Podravka odvoji. Serijom 4-0 odlaze podravkašice najprije na dva pogotka prednosti, a nakon 10. minute nastavljaju povećavati svoju prednost. Odabranice Željka Babića su na odmor otišle sa sedam pogodaka prednosti i rezultatom 14:7.

U drugom poluvremenu nastavljaju u istom tonu, a odradile su i sve obrambene zadatke na vrhunskoj razini. U prilog tome govori i činjenica da su gošće iz Sesvete u 20 minuta postigle tek 2 pogotka. Nije bilo sumnje da je i u ovoj utakmici domaća ekipa bila favorit no baš kao i sa svakim protivnikom bio je potreban ozbiljan pristup što je itekako doprinijelo potpunoj dominaciji i generalno puno ljepšem dojmu same utakmice u lijepo ispunjenoj koprivničkoj dvorani. Rukometašice Podravke su na kraju uvjerljivo slavile 30:12.

Druga utakmica u prvenstvu, a mi smo imali jedan jako dobar defanzivni intenzitet tokom svih 60 minuta. S tim sam jako zadovoljan, ali moramo težiti biti bolji osobito u ofanzivnom dijelu igre. Prvenstveno mislim na realizaciju kada stvorimo dobre šanse moramo ubrzati protok lopte i jače se kretati te jače napadati, a u svakom slučaju čestitam curama na solidnoj izvedbi u obrani, a u ponedjeljak novi trening i novi izazovi te se okrećemo prijateljskoj utakmici u Siofoku.

Kratko je današnju izvedbu komentirala i Katja Vuković.

Prvo čestitam curama na 2. prvenstvenoj pobjedi. U prvom poluvremenu nije krenulo kako smo mislili, ali u drugom poluvremenu je bila bolja realizacija i mislim da smo odigrali bolju obranu kako smo se i dogovorili. Malo smo se više koncentrirale na šut i poentirali ono što smo trebali – rekla je Katja Vuković. 

Podravka u utorak putuje u Siofok gdje ostaje do srijede s ciljem zajedničkog treniranja i na kraju i odigravanja prijateljske utakmice. Već sljedeći vikend prvo udaljenije gostovanje je ono prema Trogiru gdje je na rasporedu 3. kolo 1. HRL za žene.

Podravka Vegeta: Bešen 10, Tucaković 3+1, Galinec 2;Zadravec 5,Vuković 5,Stelmakh 4, Popović 1, Kalaus L. 2, Kalaus D. 1, Mrđen 1, Vuljak 1, Barišić 1, Šimara 8, Pandža 1. Trener: Željko Babić.

Sesvete: Zetović (12);Mamić, Wurth, Kosovac 1, Bešen, Grlić, Krezo 1, Janković, Trbojević, Krezo 3, Rezo, Gavrilović 3, Bikić 2, Jukić 1, Jurina, Hunjadi. Trener: Miran Ognjenović.

Foto: Ivan Brkić