Rukometašice Podravka Vegete su odigrale i posljednje kolo Europske lige u ovoj sezoni na gostujućem terenu u mađarskom Debrecenu. Uvijek teško gostovanje koje su popratili glasni navijači koji su bodrili svoju ekipu do samog kraja. Utakmica je završila rezultatom 32:31 iako su posljednje minute bile prava drama, kakvu često nose europske utakmice, a upravo je takva bila i ova današnja. Veliku vrijednost ova utakmica ima i zato što za ove dvije ekipe današnja utakmica nije imala nikakvu važnost za prolazak dalje jer je nakon utakmice Sole i Nykobinga svoju ulaznicu za dalje unatoč današnjoj pobjedi mađarska ekipa ispustila. Bez obzira na to obje su ekipe danas ostavile srce na terenu i ovu utakmicu učinile pravim užitkom za ljubitelje rukometa.
Podravkašice nisu dobre otvorile današnji susret pa je tek u 9. minuti naša ekipa zabila svoj prvi pogodak, strijelkinja za Podravku je bila Nikolina Zadravec, a rezultat je nakon 9 minuta bio 5:1.
Uslijedile su rotacije u redovima Podravke pa je lopta ipak počela pronalaziti put do vratiju Debrecena, krenule su hvatati priključak igračice Podravke, ali u nastavku su se razigrale domaće igračice pa je nakon 13 minuta bilo uvjerljivih 9:4. Izvlačile su maksimum podravkašice i do 15. minute došle do 9:6, a potom su se podravkašice u 17. minuti još približile domaćoj ekipi i to na dva pogotka zaostatka za 9:7.
Mali pad u nastavku je iskoristila domaća ekipa i ponovno se odvojila na +4, ali smanjuje zaostatak Barišić u 21. minuti kada je realizirala sedmerac, bilo je 13:10. Do kraja poluvremena držala se Podravka na 3-4 pogotka zaostatka i završavaju poluvrijeme  uz rezultat 19:15.
Puno bolje ulaze podravkašice u drugi dio utakmice, smanjuju zaostatak, bilo je 20:17 nakon dvije minute drugog dijela, a potom su tri minute bez gola bile Mađarice, a za priključak na dva pogotka zaostatka digla se izvana Larissa Kalaus i bilo je 21:19. Držale su se na toj rezultatskoj distanci i u nastavku podravkašice pa je nakon 40 minuta bilo 23:21.
Ponovno se Debrecen odvojio na +3, a trener Pranjić pozvao je minutu odmora brzo su sutkinje po povratku u napad sudile pasivno i propuštena je šansa za povratak na -2, a onda je domaća ekipa opet uhvatila +4. Nakon 45 minuta igre, rezultat je bio 25:22, a onda je Šimara iz kontre dala novu nadu za iznenađenje, bilo je 26:24.
10 minuta prije kraja podravkašice su se i dalje držale i nije bilo padanja u igri, bila je to tijesna borba za svaku loptu, rezultat je bio 27:25. Puno bolju igru pokazale su podravkašice, u drugom poluvremenu koje je naša ekipa dobila rezultatom 16:13. U samom završetku odlično su prijetile igračice Podravke pred prepunom dvoranom u Debrecenu, napravile priključak na samo pogodak zaostatka 4 minute prije kraja, strijelkinja je bila Pandža. Bila je to uzbuna za minutu odmora u redovima Debrecena, ali iskoristila je nervozu domaće ekipe Pandža te nakon dugog napada dolazi do izjednačenja za rezultat 30:30, a nakon toga i 31:31 u kojem je ponovno strijelkinja bila Pandža. Napomenimo i kako je u posljednjim minutama dodatnu napetost donijelo i isključenje za vratarku Bešen no unatoč tome stajao je tamo izjednačen rezultat, ali u zadnjim sekundama, skače s krila igračica Debrecena za minimalno vodstvo svoje ekipe 32:31.
Vidjela se danas jedna nova Podravka s novom energijom i ova utakmica treba biti putokaz kako trebamo raditi, trenirati i izgledati na terenu u nastavku sezone. Želio bih čestitati curama na današnjoj borbenosti, ostaje nam žal za prvih 10 minuta. Bio je to loš start u utakmicu koji nas je doveo u situaciju da se moramo vraćati cijelo vrijeme. Ponosan sam na to što smo se uspjeli vratiti i nismo potonuli dublje. Sve cure su igrale, svaka je dala svoj doprinos i na kraju smo gledali napetu završnicu u kojoj su spretnije bile domaće rukometašice – rekao je trener Antonio Pranjić nakon utakmice. 
Trener Antonio Pranjić i Larissa Kalaus//foto: R. Mihalec
 Želim samo istaknuti da sam ponosna i želim čestitati svim svojim suigračicama, a jednako tako i stručnom stožeru i treneru Pranjiću. Danas smo pokazale koliko vrijedimo i da možemo više od onoga što smo pokazivale. Na kraju krajeva u utakmici koja nam nije mogla donijeti ishod prolaska dalje u Europskoj ligi smo odigrale najbolje dosad, jednoj ekipi kao što je Debrecen zabile najveći broj golova. Sretna sam i što je svaka pojedinka dala svoj udio u rezultatu, ali ostaje žal što smo izgubile jedan razlike jer se u ključnim trenucima utakmice dogodilo isključenje naše golmanice. Sretna sam da smo pokazale da možemo bolje, jače i više od onoga što smo pokazivale prije, a to je nešto što daje optimizam za vrijeme koje nam dolazi – rekla je kapetanica Larissa Kalaus. 
Danas su u redovima Podravke po pet pogodaka zabile Šimara, Pandža i Dora Kalaus, ali i Barišić koja je danas samopouzdano zabila sve sedmerce, ukupno njih 5. Lucija Bešen je danas također dala velik doprinos u igri podravkašica i sjajno reagirala na protivničke udarce.
DEBRECEN – PODRAVKA VEGETA 32:31 (19:15)DEBRECEN – SD ‘Hodos Imre’. Gledatelja 2200. Sutkinje: Viktorija Kijauskaite i Ausra Zaliene (Litva). Delegat: Wassili Fedir (Ukrajina).
DEBRECEN: Torda, Giegerich, Gabriel; Hamori 3, Füzi-Tovizi 1, Bordas 1, M. Vamos, Csernyánszki 1, Töpfner 4(4), P. Vamos 2, Planeta 5, Kacsor 9, Petrus 1, Panyi, Szabo, Costa 5. TRENER: Zoltan Szilagyi.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen; Zadravec 1, Turk 1, Stelmakh 2, Popović 1, Guskić 1, Franušić 2, L. Kalaus 2, Šenvald 1, D. Kalaus 5, Mrđen, Vuljak, Barišić 5(5), Šimara 5, Pandža 5. TRENER: Antonio Pranjić.
SEDMERCI: Debrecen 4(4), Podravka Vegeta 5(5).
ISKLJUČENJA: Debrecen 10 min. (Szabo 2+2, Hamori, Bordas, Petrus), Podravka Vegeta 12 min. (Stelmah 2+2, Popović, Franušić, Barišić, Bešen).
Foto: Debrecen