Rukometašice Podravke ovaj vikend u ŠSD Josip Samaržija-BEPO igraju dva prvenstvena susreta, 4. i 6. kola 1.HRL za žene. Oba susreta su na rasporedu u 16.00 sati, a ekipa je spremna za dvostruki susret nakon kojeg kreću reprezentativne obaveze. Utakmica koja je na rasporedu u subotu je zaostalo 4. kolo 1.HRL za žene s Dalamatinkom iz Ploča koje je odgođeno jer je ova ekipa igrala 2. pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu sa Železničarom iz Indjija. Odmah dan nakon podravkašice će odigrati i 6. kolo 1.HRL za žene sa Splitom 2010.

Za naše cure nema odmora pa su u tjednu u kojem su saznale koje ih protivnice očekuju u kvalifikacijskim utakmicama za grupnu fazu Europske lige (3./4. prosinca te 10./11. prosinca), odradile i zajednički trening sa Zrinskim iz Čakovca, što je ujedno uz raspored treninga za ovaj tjedan bila priprema za utakmice koje nas očekuju za vikend. O nadolazećim susretima smo razgovarali s trenerom Željkom Babićem te igračicom Dorom Kalaus.

Trener Željko Babić//foto: Ivan Brkić

Kako ste i rekli, doznali smo protiv koga igramo u Europi no s obzirom da imamo dupli raspored za vikend, okrenuli smo se ovotjednim obavezama. U subotu i nedjelju igramo jednu zaostalu utakmicu s Dalmatinkom i jedno redovno kolo protiv Splita 2010. Mi smo u dobrom ritmu i imamo pripremu za Dalmatinku koja je jako specifična ekipa, dobra i mlada, prilično agresivna i to su i pokazale pobjedom u gostima protiv ekipe iz Srbije. Mi svakako radimo na odličnoj pripremi za utakmicu i želimo imati odličan performans. Što se tiče Splita 2010 to je ekipa koja je u vrhu tablice. Uvijek je zanimljivo igrati protiv njih, imaju svoje kvalitete, svoju mladost, daju dosta golova i mi ćemo kao i uvijek inzistirati na vraćanju u obranu te da imamo  izvrsnu timsku igru u obrani, ali i napadu – rekao je trener Željko Babić.

Dora Kalaus uoči utakmice s Dalmatinkom i Splitom 2010//foto: Ivan Brkić

Za vikend nas očekuju dvije utakmice s ekipama iz Dalmacije. U subotu je na rasporedu Dalmatinka, a u nedjelju Split 2010. Utakmica s Dalmatinkom je zaostalo kolo koje se nije odigralo zbog obaveza ekipe iz Ploča koja je na gostovanju u drugom pretkolu kvalifikacija ostvarila pobjedu te će u Koprivnici sigurno doći pune samopouzdanja i borbene kao što uvijek jesu. U odnosu na ostale ekipe one igraju 5-1 obranu i to ih razlikuje od većine ostalih ekipa u našoj ligi tako da je u ovom tjednu naglasak bio na pripremi za to. Ako se i dalje budemo držale zadataka u obrani i držale kontrolu u napadu te postizale lakše golove iz tranzicije mislim da kako u prvoj tako ni u drugoj utakmici neće biti problema. Cilj je da ovog vikenda ostvarimo maksimalan učinak u ove dvije utakmice te nakon toga odemo – rekla je Dora Kalaus. 

Po pitanju zdravstvenog stanja u ekipi, zadovoljstvo je reći da se polako u trening vraća Ana Turk koja se oporavlja nakon ozljede i operacije čeljusti, a upitali smo trenera što je s ostalim igračicama i hoće li sve biti spremne za nadolazeće susrete.

Sretni smo jer se Ana polako vraća, veliko je zadovoljstvo vidjeti ju s nama, a sigurno, poznavajući nju i njezin karakter će i prije očekivanja biti ponovno u redovnom programu treninga i utakmica. Po pitanju Eme Guskić, rame je stabilnije, a po preporuci doktora, ako bude sve u redu do vikenda, igrat će utakmicu, ali samo u obrani zato što ne želimo još uvijek ništa riskirati jer je naglašeno da je za nju i njezinu povredu, manje opterećenje da igra samo u obrani – rekao je trener Babić.

Trener Željko Babić je na kraju pozvao navijače u dvoranu, da podrže našu ekipu i isprate ih na još jednu reprezentativnu akciju i Europsko prvenstvo te budu osmi igrač za ostvarenje maksimalnog učinka u ove dvije utakmice.