Oni su sportaši, sportašice, oni su prekrasni, oni svuda sa sobom nose osmijeh, a danas je dan koji govori o njima i podsjeća da za njih ne postoje granice i pomiču ih svakog dana. Oni su naši vjerni navijači na tribinama jer su vatreni navijači domaćih klubova i uvijek sve ispune osmijehom i radošću. Rukometni klub Podravka svake godine obilježava ovaj dan, a ovoga puta sudjelovale su sve ekipe u Školi rukometa pa čak i naši vrtićanci iz projekta ‘’Vrtko’’. Oni možda ne mogu upariti svoje čarapice, ali uistinu ste se puno puta imali prilike uvjeriti kako su privrženi ljudima, sposobni raditi, biti modeli, pjevati, svirati i baviti se sportom zato na ovaj dan, prvi dan proljeća dočekamo s osmijehom jer se veselimo svim uspjesima koji ih još čekaju i svim barijerama koje će spremno preskočiti.

Down Syndrome International (DSI) je službeno odredio 21. ožujak kao Svjetski dan osoba s Down sindromom (WDSD). Navedeni datum je izabran kako bi označio jedinstvenost Downova sindroma u potrostručenju (trisomiji) 21. kromosoma.  Svjetski dan syndroma Down (WDSD) prvi put je obilježen u Singapuru 2006. godine, a mnoge organizacije širom svijeta pridružit će se ovoj proslavi kroz razne događaje i aktivnosti, tako da se današnji datum obilježava u cijelom svijetu.

Sretan im njihov dan.