Anikó Kovács i Katarina Ježić // Foto MKSZU prijateljskom ogledu u Mađarskoj, u Györu, ženska rukometna reprezentacija Hrvatske izgubila je od Mađarske 19:34 (11:20). sutra ih čeka uzvrat u utakmici bez gledatelja.

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija okupila se ovoga tjeadna prvi puta nakon Europskog prvenstva u Švedskoj i u izmijenjenom sastavu četiri dana trenirala u Ivanić-Grad. Nakon Ivanića, izabranice Gorana Mrđena otputovale su u mađarski Gyõr.

Izbornik Goran Mrđen nakon poraza od Mađarske rekaoje:

– Poraženi smo u ovom trenutku od mnogo bolje ekipe Mađarske. Da smo igrali dva puta po 15 ili 20 minuta bili bismo u egalu. Do rezultata 9:9 igrali smo konkretno. Onda smo upali u ”crnu rupu” i previše smo toga promašili. Dobili smo previše lakih golova, a to se nastavilo i u drugom poluvremenu. Naime, u drugom dijelu imali smo otvorenih šuteva i zicera, ali i nismo to iskoristili, nanizali smo previše tehničkih grešaka i Mađarska je to dobro iskoristila. Dobro je jedino to što smo rotirali sve igračice. Igramo sutra drugu utakmicu. Nadam se da ćemo igrati puno bolje.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA U GYÖRU

MAĐARSKA – HRVATSKA 34:19 (20:11)

HRVATSKA – Bešen, Razum, Stojak ; Bašić 4, Blažević, Debelić, Dežić, Domjan, Ježić 2, Kalaus, Krsnik, Marić 2, Mičijević 7, Nemaškalo 2, P. Posavec, S. Posavec 1, Vukojević 1, Zadravec. IZBORNIK: Goran Mrđen.

MAĐARSKA – É Kiss., Bíró; Bódi 2, Erdősi 2, Görbicz 2, Kisfaludy, Klivinyi, A. Kovács 8, Lukács 3, Mészáros, Pálos-Bognár 2, Schatzl 5, Sirián 1, Szekeres 1, Tomori 4, Zácsik 4. IZBORNIK: Kim Rasmussen.Reprezentacija Hrvatske u Györu // Foto MKSZ