Pobjeda-ilustracija // Foto IHF

Pola minute prije kraja utakmice osmine finala na SP juniorki u Rusiji Mađarska i Hrvatska bile su poravnane na 25:25 nakon što je cijelo drugo poluvrijeme Hrvatska dostizala prednost mađarske reprezentacije, koja je bila po dva-tri gola razlike. Zadnjih minutu i pol naše su igrale s igračicom manje. A onda je pola minute prije kraja prednost otišla na hrvatsku stranu (Paula Posavec s krila), a 15 sekundi prije kraja Mađarice nisu iskoristile sedmerac, lopta je otišla preko gola, hrvatske mlade rukometašice otišle su u četvrtfinale SP, među osam najboljih.

Nove suparnice Hrvatskoj u četvrtfinalu bit će rukometašice Rumunjske koje su pobijedile Japan s 32:31 (16:13). Utakmica je na rasporedu već sutra, u utorak 12. srpnja, u 19,45 sati po našem vremenu.

– Teškom mukom smo izborili četvrtfinale. Prvo poluvrijeme nismo bili na razini obrane koju smo igrali do sada na prvenstvu. Morali smo popraviti taj dio igre, jer nismo htjeli pokvariti ovih pet utakmica koje smo do sada odlično odigrali. Cure su bile hrabre, nisu odustale niti u jednom trenutku i u drugom dijelu smo popravili što je trebalo. Na kraju smo imali sreće i slavili. Najvažnije je da sutra ponovno odigramo kako znamo protiv Rumunjske – rekao je trener Silvio Ivandija nakon plasmana u četvrtfinale.

UTAKMICA 1/8 FINALA SVJETSKOG PRVENSTVA JUNIORKI U-20

MAĐARSKA – HRVATSKA 25:26 (13:13)

MOSKVA – Dvorana CSKA. Gledatelja: 100. Suci: Dmitry Kiselev i Alexey Kiyashko (0bojica Rusija).

MAĐARSKA: Weninger (-+-), Mistina (13+0), Gercso (-+0); Hamori 5, Pinter 2, Ferenczy 1(1), Gerhath, Bouti 3, Elo, Monori 5, Faluvegi 2, Puhalak, Szabo, Gindeli, Toth 6(2), Katona 1. TRENER: Szilard Kiss.

HRVATSKA: Hren (-+0), Ečimović (9+0); Zadravec 3, P. Posavec 4, S. Posavec 11(8), Krešić, Šenvald 3, Čalušić, D. Kalaus 1, L. Kalaus, Prkačin, Bebek, Babaić, Ljubičić 4, Pavković, Boras. TRENER: Silvio Ivandija.

SEDMERCI: Mađarska 3(5), Hrvatska 8(9).

ISKLJUČENJA: Mađarska 4 minute (Pinter, Gerhath), Hrvatska 8 minuta (Ljubičić 2+2, D. Kalaus, L. Kalaus).